21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Alpaslan, Denizli Büyükşehir Belediyesi tesislerini gezdi

Alpaslan, Denizli Büyükşehir Belediyesi tesislerini gezdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Mayıs 2022 Salı - 13:51Güncelleme: 24 Mayıs 2022 Salı - 13:54
Alpaslan, Denizli Büyükşehir Belediyesi tesislerini gezdi

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Başkan Osman Zolan ile birlikte Büyükşehir Belediyesinin tesislerini gezdi.

Denizli’de düzenlenen 42. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu için kente gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, AK Parti Denizli milletvekilleri Nilgün Ök ve Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile PAÜ Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan ile birlikte incelemelerde bulundu.

Haberin DevamıReklam

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ni gezen Alpaslan, buradaki planetaryumda (gezegen evi) bir süre uzayın derinliklerini izledi. Aypaslan, Büyükşehir Belediyesince düzenlenen kurslara katılan kursiyerlerin açtığı “Geçmişin Altın İzleri Geleneksel Türk El Sanatlarımızın Geçmişten Geleceğe Yolculuğu” adlı sergiyi de gezdi.

Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nı da gitti. Yayla ve bungalov evler hakkında bilgi veren Zolan, Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği Denizli Kayak Merkezi gibi diğer turizm yatırımlarını da anlattı.