28.03.2023, Salı
11 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan,...

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan, Zolan’ı ziyaret etti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Mayıs 2022 Pazartesi - 18:52Güncelleme: 23 Mayıs 2022 Pazartesi - 18:53
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan, Zolan’ı ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

Laodikya Antik Kenti’ndeki Batı Tiyatrosu’nun açılış töreni için Denizli’ye gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarette, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Mustafa Ünal ile Genel Sekreter Yardımcıları Ali Aydın, Seval Gebeş, Serhat Akbulut ve Ömer Faruk Özer hazır bulundu.

Demircan’ı Denizli’de ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını söyleyen Zolan, Laodikya’daki Batı Tiyatrosu’nu GEKA’nın da desteklediği proje ile ayağa kaldırdıklarını ifade etti. 2008 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Denizli Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolle Laodikya Antik Kenti’nde kazı çalışmalarına destek vermeye başladıklarını anımsatan Zolan, antik kentin gün yüzüne çıkması için çok büyük fedakarlıklar yaptıklarını kaydetti. Zolan, “Laodikya’da eskiden kazı süresi 3-4 ay ile sınırlıydı. Biz bunu 12 aya çıkardık. Laodikya’nın güzelliklerini ayağa kaldırdık. Yerel yönetim olarak kültür mirasımızın gün yüzüne çıkmasını destekledik” dedi.

Haberin DevamıReklam

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ise, tazı destekleri için teşekkür etti. Demircan, “Pamukkale, tek başına Denizli kadar meşhurdur dünyada, bazı yerlerde Denizli’den daha meşhurdur. Bunlar bizim değerlerimiz. Değerlerini ortaya çıkan şehirler bundan çok istifade ediyor. Bugün de bu vesileyle açılışa yüzlerce kazı başkanı ve çok sayıda insanımız gelecek. Burada ciddi bir hareketlilik oluşacak” diye konuştu.