Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Damka’dan Zolan’a ziyaret – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Damka’dan Zolan’a...

Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Damka’dan Zolan’a ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Eylül 2023 Cuma - 12:16Güncelleme: 1 Eylül 2023 Cuma - 12:18
Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Damka’dan Zolan’a ziyaret

Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve beraberindeki heyeti ağırlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Kosova, tarihimizde çok önemli bir yerde bulunuyor” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi binasında gerçekleşen ziyarete Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD) Denizli Şube Başkanı Mahmut Catlık ve beraberindekiler katıldı.

Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Zolan, “Bizler gönül birliği olan kardeşleriz. Sizleri ağırlamaktan dolayı çok mutluyum, ayaklarınıza sağlık. İnşallah dayanışma içerisinde birbirimize ait güzellikleri ortaya çıkarmayı nasip etsin. Varsa zorlukları birlikte aşacağız, güzellikleri birlikte ortaya çıkaracağız. Gönül birliği ve kardeşlik bilinci ile hedefe doğru koşacağız. İşbirlikleri ile kardeşliğimizi güçlendirmemiz gerekiyor. Sizlerle birlikte olmak bizlere güç veriyor, mutlu ediyor. Kosova bizim ecdadımızın olduğu ve tarihimizde çok önemli bir yerde bulunuyor” dedi.

İŞBİRLİĞİ MESAJI

Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ise konuşmasında şunları söyledi:

“Gayemiz hem Denizli’yi tanımak, hem de Denizli bölgesinde iş insanları ile bir araya gelmek. Buna vesile olan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Güzel işbirlikleri olacak. Türkiye’nin sıcakkanlı iş insanları ile muhakkak bir yerde buluşacağız. Türkiye Cumhuriyeti Balkanlarda çok önemli bir yere sahip”

Konuşmaların ardından Zolan ve Damka ziyaretin anısına birbirlerine hediye takdiminde bulundu.