27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kongre ve Kültür Merkezi’nde ilk tiyatro...

Kongre ve Kültür Merkezi’nde ilk tiyatro oyunu sahnelendi

Haber Merkezi - 16 Mart 2019 Cumartesi - 19:31 Kongre ve Kültür Merkezi’nde ilk tiyatro oyunu sahnelendi

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, ilk tiyatro organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu ilk oyun "Geç Kalanlar" beğeniyle izlendi.

A- A+

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, bu kez tiyatro oyununa ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Geç Kalanlar” adlı oyun ile tiyatroseverlerin karşısına çıktı. Usta oyuncu Pervin Ünalp’in yazıp yönettiği oyun, Fatma Yıldız Salonu’nda sahnelendi.

Oyunu, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ile çok sayıda vatandaş izledi.

“SANATIMIZ DAİM OLSUN”

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda ilk kez bir tiyatro oyunu sergileneceği için özel bir ana tanıklık ettiklerini söyleyen Başkan Osman Zolan, “Kongre ve Kültür Merkezimizin açılışını yapmıştık ama bu salonu hiç kullanmamıştık. Bugün ilk defa bu salonumuzu kullanıyoruz. Bu salonumuz akustiği ile döner sahnesiyle birlikte tiyatro için dizayn edildi. Salonumuz hayırlı uğurlu olsun. Emek veren yönetmenize ve oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Sanatımız daim olsun” diye konuştu.

GEÇ KALANLAR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının sahnelediği “Geç Kalanlar” adlı oyunu, Devlet Tiyatroları sanatçılarından Pervin Ünalp yazıp, yönetti. Oyunda, modern insan ilişkilerinin anlatılıyor.