Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Kılıçarslan oyununu sahneledi – D20Haber
18.07.2024, Perşembe
27 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Kılıçarslan...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Kılıçarslan oyununu sahneledi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Kasım 2023 Çarşamba - 10:32Güncelleme: 1 Kasım 2023 Çarşamba - 10:33
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Kılıçarslan oyununu sahneledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Anadolu Selçuklu Devleti hükümdarı Kılıçarslan’ın hayatının ve kahramanlıklarının anlattığı tiyatro oyunu ile Denizli’de sahne aldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen organizasyonda, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Anadolu Selçuklu Devleti’nin kurucusu 1. Kılıçarslan’ın hayatının anlatıldığı “Kılıçarslan” adlı oyunu ile tiyatroseverlerin karşısına çıktı.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan ile birlikte davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. İskender Pala’nın kaleme alıp, Aydın Sigalı’nın yönetmenliğini yaptığı oyun 2 perde olarak sahnelendi.

Işık, kostüm ve dekoruyla görsel bir şölene dönüşen eserde, Kılıçarslan’ın Anadolu için mücadelesi, Bizans ve Haçlı ordularına karşı kahramanlıklarla dolu hayatı, bir bilgisayar oyunundan yola çıkılarak anlatılıyor.

Haberin DevamıReklam
Beğeniyle izlenen oyunun sonunda izleyiciler oyuncuların performansını ayakta alkışladı. Oyun sonunda sahneye davet edilen Zolan, sanatçılara çiçek vererek emekleri için teşekkür etti.