17.10.2021, Pazar
11 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kızılcabölüklüler şehitler için yürüdü

Kızılcabölüklüler şehitler için yürüdü

Haber Merkezi - 24 Mayıs 2017 Çarşamba - 22:54 Kızılcabölüklüler şehitler için yürüdü

Denizli merkez ile Tavas’ın Kızılcabölük Mahallesi arasındaki Doğa Yürüyüşü bu yıl şehitler anısına düzenlendi. Organizasyona katılan yaklaşık 200 doğasever, 20 kilometrelik etabı tamamlayarak bitiş noktasına ulaştı.

A- A+

Kızılcabölüklüler Vakfı’nın bu yıl 21’incisini organize ettiği Kızılcabölük-Denizli Doğa Yürüyüşü, şehitler anısına gerçekleştirildi. Tavas’ın Kızılcabölük Mahallesi Çarşı Meydanı’ndan başlayan yürüyüş, kent merkezindeki Çamlık Mesireliği’nde son buldu. Sabahın erken saatlerinde başlayan yürüyüşte yaklaşık 200 doğasever, 20 kilometrelik etabı tamamlayarak bitiş noktasına ulaştı.

Haberin DevamıReklam

Yürüyüşe Tavas Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Başlı, Kızılcabölüklüler Vakfı Başkanı Osman Erkli ve doğaseverler katıldı. Vakıf Başkanı Osman Erkli, “Bu yıl şehitlerimiz anısına yürüyoruz. Bugün hem doğayla içi içe olacağız, hem de spor yapmış olacağız. Denizli’nin önemli doğa yürüyüşü etkinliklerinden olan Kızılcabölük-Denizli Doğa Yürüyüşü, beldemizin de önemli bir tanıtım ayağı. Biz de Kızılcabölüklüler olarak 21 yıldır ‘trekking’ (doğa yürüyüşü sporu) yaparak bu spor dalında var olduğumuzu ispatlamış oluyoruz. Bizlere desteklerini sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)