Kitap tanıtım toplantısında konuşan Zolan: Konusu Denizli olan 208 esere kavuştuk – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kitap tanıtım toplantısında konuşan Zolan: Konusu...

Kitap tanıtım toplantısında konuşan Zolan: Konusu Denizli olan 208 esere kavuştuk

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 12 Eylül 2023 Salı - 13:12Güncelleme: 12 Eylül 2023 Salı - 13:12
Kitap tanıtım toplantısında konuşan Zolan: Konusu Denizli olan 208 esere kavuştuk

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları bünyesine kazandırılan 18 kitap için tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Başkan Osman Zolan, konusu Denizli olan toplam 208 esere kavuştuklarını söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eserlerin yazarları ve davetliler katıldı. Zolan burada yaptığı konuşmada, Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak altyapıdan, üstyapıya, ulaşımdan yeşil alanlara vatandaşların tüm ihtiyaçları doğrultusunda hizmet üretmeye devam ettiklerini söyledi.

 

“BU ESERLER DENİZLİMİZİN EN DEĞERLİ MİRASI”

Belediyecilik hizmetlerinin yanında şehrin kültürünü ortaya çıkarıp gelecek nesillere aktaracak ve kent hafızasına katkı koyacak eserlerin yayımlanması için de gayret ettiklerini ifade eden Zolan, “Denizlimizle ilgili tarihimizin, coğrafyamızın ve birçok alandaki sosyal ve kültürel değerlerimizin kaleme alınmasını arzu ediyoruz. Bugüne kadar yazarlarımız, şairlerimiz ve hocalarımız birçok çalışma yaptı. Gelecekte belki en değerli mirasımız olacak eserleri şehrimize kazandırma gayreti taşıyoruz. Bugüne kadar emek veren eser sahiplerimize çok teşekkür ediyorum. Bunlar bizim değerlerimiz, konusu Denizli olan toplam 208 esere kavuştuk. Bu eserler Denizlimizin gelecekteki en değerli mirası” dedi.

230 BİN KİTAP BASKISI YAPILDI

Söz konusu eserlerin 40-50 yıl sonra kıymetli olacağını dile getiren Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Haberin DevamıReklam
“Bugün normal gelen bu eserler, 40-50 yıl sonra çok kıymetli hale gelecek. Bu 208 eserimiz Denizlimizle ilgili çalışma yapmak isteyen, şehrimizi merak eden insanlarımıza kaynak olacak. Değerlerimize sahip çıkmış ve onları yaşatmış olacağız. 208 eserimizi toplam 230 bin adet kitap baskısı ile okuyucularına ulaştırdık.”

Ekim ayında yapılacak Denizli Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı’ndan da bahseden Zolan, “Fuarımızda yazarlarımızla okuyucularımızı tekrar buluşturacağız” diye konuştu.

YAZARLAR ESERLERİNİ ANLATTI

Konuşmanın ardından kentin değerlerinin anlatıldığı, geçmişi ile geleceği buluşturacak 18 eserin yer aldığı kültür yayınlarının tanıtımı yapıldı. Toplantıya katılan yazarlar tek tek söz alarak eserlerini anlattı, kendilerine destek veren Başkan Zolan’a teşekkür etti. Denizli’nin tarihi geçmişinden, dokumacılık sektörüne, gezi yazılarından ilçe tanıtımlarına dek kentin hazineleri niteliğinde olan Kültür ve Turizm Bakanlığı arşivlerine de giren Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları sayısı 18 eser ile birlikte 208’e ulaştı.

TANITIMI YAPILAN ESERLER VE YAZARLARI