28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kılıçarslan oyunu Denizlili tiyatroseverlerle buluştu

Kılıçarslan oyunu Denizlili tiyatroseverlerle buluştu

Haber Merkezi - 24 Nisan 2022 Pazar - 10:54 Kılıçarslan oyunu Denizlili tiyatroseverlerle buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sultan Kılıçarslan’ı anlatan oyunla Denizlili tiyatro severlerin karşısına çıktı.

A- A+

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde 22-23 Nisan akşamı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nu ağırladı.  İskender Pala’nın kaleme alıp, Aydın Sigalı’nın yönetmenliğini yaptığı oyunda Anadolu’nun Türk vatanı olmasını canı pahasına savunan, Anadolu Selçuklu Devleti’nin kurucusu I. Kılıçarslan’ın kahramanlıkları anlatıldı.

OYUNCULARA TEŞEKKÜR

Haberin DevamıReklam

İki perde sahnelenen eser vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin 102’nci kuruluş yıldönümü olduğunu belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını bir kez daha rahmetle andığını söyledi. Oyunu beğeniyle izlediklerini anlatan Değirmenci, “Teknolojiyle bu kadar güzel harmanlanmış bir oyunu izledik. Emeği geçen tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

SAMİ ÖZER DENİZLİLİLER İÇİN SÖYLEYECEK

Büyükşehir’le Ramazan Etkinlikleri kapsamında, 24 Nisan Pazar günü tasavvuf musikisi sanatçısı Sami Özer sahne alacak. Özer, beğenilen eserleri Denizlililer için seslendirecek.