05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kent Konseyi Kadın Meclisinden kadın hakları...

Kent Konseyi Kadın Meclisinden kadın hakları semineri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Aralık 2022 Salı - 10:53Güncelleme: 6 Aralık 2022 Salı - 10:53
Kent Konseyi Kadın Meclisinden kadın hakları semineri

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 88’inci yıldönümü dolayısıyla seminer düzenlendi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Fatma Yıldız Hanım Yurt Müdürlüğü’nde düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ömer İlman, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kadın Meclisi üyeleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Programda, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sosyoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Buket Bereketli, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin tarihsel süreci ve Türk kadınının sosyal hayata katılımı konusunda bir seminer verdi. Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen programa gösterdikleri ilgiden dolayı öğrencilere teşekkür ederek, “Bu özel günde sizlerle birlikte olmak kadın meclisimizi çok mutlu etti” dedi.

“TÜRK KADINI HAYATIN HER SAFHASINDA OLMALI”

5 Aralık’ın aynı zamanda Dünya Gönüllüler Günü olduğunu anımsatan Değirmenci ise, Kent Konseyi üyelerinin tamamının gönüllü olduğunu kaydetti Değirmenci, “Onlar, sizlerle iyi vakit geçirmek, tecrübelerini paylaşmak ve Türk toplumundaki geleceğin yöneticilerine, geleceğin siyasetçilerine, geleceğin iş kadınlarına, geleceğin akademisyenlerine rol model olmak için buradalar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Biz şunu istiyoruz; kadınıyla erkeğiyle Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesini hep beraber yakalamamız ve daha üst seviyelere ilerlememiz lazım” dedi.

Haberin DevamıReklam

KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK

Türk kadınının ekonominin, istihdamın, üretimin, kültür ve sanatın, sporun içerisinde olması gerektiğini kaydeden Değirmenci, Denizli Büyükşehir Belediyesinin her zaman kadınlara pozitif ayrımcılık yapan bir belediye olduğunu, talep gelmesi halinde kültür, sanat, spor gibi farklı programlar da yapabileceklerini ifade etti.