Kefe Yaylası karavan turizminin yeni destinasyonlarından oldu – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kefe Yaylası karavan turizminin yeni destinasyonlarından...

Kefe Yaylası karavan turizminin yeni destinasyonlarından oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Ağustos 2023 Salı - 13:58Güncelleme: 1 Ağustos 2023 Salı - 13:58
Kefe Yaylası karavan turizminin yeni destinasyonlarından oldu

Denizli’nin Serinhisar ilçesinde bulunan Kefe Yaylası, karavan turizmi destinasyonlarından biri oldu. Başkan Osman Zolan, Denizli’nin Anadolu’da yayla turizminin önemli merkezlerinden birinin Denizli olduğunu söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesince yenilenerek hizmete açılan Kefe Yaylası, karavan turizminin de gözdesi oldu. Serinhisar İlçesinin Yatağan Mahallesi’ndeki 1350 metre rakımda bulunan 300 çadır kapasiteli Kefe Yaylası,171 bin metrekarelik alan içerisindeki restoran, büfe, manav, çay bahçesi, Yörük çadırı, 24 saat sıcak su, duş, spor ve oyun alanlarının yanında karavanseverler için de tüm imkanları barındırıyor.

  

Kamp yapmak ya da günübirlik vakit geçirmek isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği Kefe Yaylası son dönemde ağırladığı karavancılarla da dikkat çekiyor. Tatilini doğada geçirmek isteyenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Kefe Yaylası manzarası, serin ve temiz havası ile çok sayıda misafir ağırlıyor.

KARAVANCILAR MEMNUN

Karavan kampı için İzmir’den Kefe Yaylası’nı ziyaret eden Hakan Kamber, yaylaya bu yıl ilk kez geldiğini belirterek, “Karavancıyım, burası çok güzel bir yer, tabiat harikası. Burada olduğum için çok mutluyum. Ege’nin sıcaklarını burada serin serin atlatıyoruz.Personelden çok memnunuz, güler yüzlü ve çok yardımseverler” dedi. Tüm karavancılara yaylayı tavsiye eden Kamber, “Yaz aylarını yaylalarda geçiririm ama bundan sonra hep buraya geleceğim” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam
Antalya’dan gelen Çetin Öztaş ise, “Üç seneden beri Kefe Yaylası’na geliyorum ve çok beğeniyorum, havası çok güzel. Kefe Yaylası’nın çok güzel bir iklimi var. Buraya çok emek verilmiş, kamp alanı çok güzel tanzim edilmiş, yolları güzel. Elektrik, su ve diğer imkanlar gayet güzel, altyapısı kuvvetli” diye konuştu.

Muğla’dan gelen Halil Karabulut, fırsat buldukça karavanla seyahat ettiğini belirterek, “Buraya ilk kez geçen yıl geldim. 1 hafta kaldım ve çok memnun oldum. Tesis çok güzel yapılmış, belediyeyi takdir ediyorum. Marketinden, restoranına, pide salonundan çay bahçesineher şey çok güzel, zaten rakım çok güzel, çam ağaçlarının arasında inanılmaz keyif verici bir yer, insan burada huzur buluyor. Fırsat buldukça buraya gelmeyi çok arzu ediyorum. Denizli Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Bu hizmetlerinden dolayı kutluyorum” değerlendirmesinde bulundu.

ZOLAN’DAN YAYLALARA DAVET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Anadolu’da yayla turizminin en önemli merkezlerinden birinin Denizli olduğunu belirterek, yayla turizmine yapılan yatırımlarla bunu daha da yukarıya taşındığını söyledi. Kefe Yaylası’nın aşırı sıcak bugünlerde özellikle temiz ve serin havasıyla büyük ilgi gördüğünü aktaran Zolan, “Gerek Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylamız, gerekse Kefe Yaylamız aşırı sıcak bugünlerde yoğun ilgi görüyor. Kamp yapmak, dinlenmek, sevdikleriyle rahat ve güvenli bir şekilde vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımızı ağırlıyoruz. Tüm hemşehrilerimi, misafirlerimizi bu güzellikleri görmeye bekliyor bu eşsiz değerlerimizin keyfini çıkarmaya davet ediyorum” diye konuştu.