29.07.2021, Perşembe
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kefe Yaylası, çadır ve karavan kamp...

Kefe Yaylası, çadır ve karavan kamp alanlarıyla hizmet veriyor

Haber Merkezi - 13 Temmuz 2021 Salı - 10:00 Kefe Yaylası, çadır ve karavan kamp alanlarıyla hizmet veriyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin yaptığı düzenlemeyle yenilenerek hizmete sunulan Kefe Yaylası, yaz sıcağında bunalanlar için yeni adres oldu. Tesis; çadır ve karavan kampının yanı sıra günübirlik ziyaretçilere de hizmet sunuyor.

A- A+

Serinhisar ilçesinin Yatağan Mahallesi’nde bulunan Kefe Yaylası, temiz ve serin havası ile sıcaktan bunalanların tercih ettiği adresden biri konumunda. Denizli merkeze yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan 1350 metre rakımlı Kefe Yaylası, 300 çadır kapasiteli kamp alanı ve karavan kamp alanı ile doğada tatil yapmak isteyenlere hizmet veriyor.

Günübirlik tesisleri, çadır ve karavan kamp alanlarıyla 171 bin metrekarelik alan içerisinde hizmet veren Kefe Yaylası, kebap ve pide salonu, market, restoran, çay bahçesi, kıraathane, spor alanı, oyun alanları, otopark, 24 saat sıcak su, duş, tuvalet, Yörük çadırı ile yurdun dört bir tarafından gelen misafirlerini ağırlıyor. Kendi çadırları ile gelen konukların yanında çadır kiralama imkanı da bulunan Kefe Yaylası’nda mutfak gibi her türlü ihtiyacın karşılanabileceği alanlar da yer alıyor.

ZOLAN’DAN KEFE’YE DAVET

Öte yandan, Denizli’nin yayla turizmi yatırımlarıyla marka bir şehir olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yatırımlarının ardından Kefe Yaylası’nın gerek rahatlık, gerekse güvenlik açısından tercih edilen bir nokta olduğunu ifade etti. Zolan, şunları kaydetti:

“Özellikle yaz mevsimimin kavurucu sıcaklarında nefes almak isteyen vatandaşlarımızı yaylalarımıza davet ediyorum. Vatandaşlarımızı her türlü imkanımızla yaylalarımızda ağırlıyoruz. Güzeller güzeli Denizlimizin nadir değerlerinden biri olan Kefe Yaylamızda vatandaşlarımızın rahat, mutlu ve huzurlu vakit geçirmesi için gayret göstermeye devam ediyoruz. Yaylamızda çadır kiralamadan, restorana, marketten kıraathaneye tüm imkanlar mevcut.”

Zolan, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın da yayla turizminin parlayan bir yıldızı olduğunu sözlerine ekledi.

YAYLADA KONAKLAYANLARDAN DEĞERLENDİRME

Bu arada, Kefe Yaylası’nı ziyaret edenler de değerlendirmelerde bulundu. Cahit Özgören, buraya gelmekten büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Denizli Büyükşehir Belediyesi burayı teslim aldıktan sonra hiçbir eksiği olmadan, elektriği, altyapısı, suyu, kanalizasyonu tüm gereksinimlerini yaptı, burası adeta bir şehir oldu. Allah razı olsun. Şu an hiçbir eksiğimiz yok” diye konuştu.

İslam Bilgin ise, geçmişte de Kefe Yaylası’na geldiklerini, tesisin Denizli Büyükşehir Belediyesi sorumluluğu altına girdikten sonra imkanların da arttığını söyledi. Bilgin, “Kefe Yaylası’na 5-6 senedir geliyoruz. Herkes yaylayı gelsin, görsün. Havası, yolları, ışıklandırmaları her şeyi güzel. Eskiden böyle değildi. Denizli Büyükşehir Belediyemiz burayı düzenledi. Ben ne anlatsam eksik kalır. 2006’da geldim havası yine aynı güzeldi ama imkanları yoktu. Şimdi tüm imkanlarıyla Kefe Yaylası, pırıl pırıl bir yer oldu” dedi.

Mehmet Tıkır da Denizli Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarıyla Kefe Yaylası’nın ayrı bir güzelliğe kavuştuğunu söyleyerek, “Yıllardır Denizli’nin sıcağından kaçıp Kefe Yaylası’na gelirim. Kefe Yaylası’nın sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi’ne geçmeden önce de geliyordum. Eskiden bu yana havası değişmedi ama Büyükşehir Belediyesi imkanlarıyla yapılan güzel hizmetlerle burası çok daha güzelleşti. İmkanlarımız çok güzel. Çok güzel bir kahvehanemiz, pide ve kebap salonumuz, marketimiz var. Sosyal donatı anlamında imkanları çok güzel. Herkesin müstakil bir şekilde kullanabileceği elektrik tesisatı var. Temizlik hizmetleri başta olmak üzere şehirdeki imkanlarımızın hepsi burada var” ifadelerini kullandı.