29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kale’ye yeni bir meydan ve jandarma...

Kale’ye yeni bir meydan ve jandarma binası yapılacak

Haber Merkezi - 23 Haziran 2022 Perşembe - 15:16 Kale’ye yeni bir meydan ve jandarma binası yapılacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Valiliği ve Denizli İl Jandarma Komutanlığı arasında imzalanan protokolle, Kale’nin ilçe merkezinde bulunan Jandarma Komutanlığı binasına ait alan meydan olurken, jandarmaya ise yeni bina yapılacak.

A- A+

Denizli Valiliğinde düzenlenen imza törenine Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, Denizli İl Jandarma Komutanı Veysel Yanık ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Seval Gebeş katıldı.

Kale’de meydan ile ilgili uzun süredir sorun bulunduğunu belirten Zolan, İlçe Jandarma Komutanlığının ilçe merkezinde bulunduğu alanın kendilerine devredileceğini, böylece yeni bir meydan düzenlemesine gidileceğini dile getirdi.

“YENİ ARAZİ TAHSİS EDİLDİ”

Yeni komutanlık binası için Denizli-Muğla yolu kenarında daha geniş bir arazi tahsis edildiğini aktaran Zolan, İçleri Bakanı Süleyman Soylu’ya konuyu arz ettiklerini, Bakanın da bununla ilgili olarak gerekli talimatları verdiğini söyledi. Zolan,“Jandarmamızın mevcut binası eski ve yıpranmış durumdaydı. Daha konforlu daha güvenli bir binada olmaları için tahsis edilen alanda inşaat çalışmaları başlayacak. Bu protokolle jandarmanın mevcut arsası Büyükşehir Belediyesine geçecek. İlgili kıymet takdirleri yapıldı. Biz de bu bedeli, jandarma yeni hizmet binasının inşaatında kullanılmak üzere vereceğiz. Hem jandarma binamız yenilenecek hem de Kale’miz yeni bir meydana kavuşacak” dedi.

Haberin DevamıReklam

“KALE’NİN MEYDAN SIKINTISI BİTECEK”

Denizli Valisi Atik ise, Zolan başta olmak üzere Kale Kaymakamlığına, Kale Belediyesine, Jandarma Komutanlığına, YİKOB’dan sorumlu Vali Yardımcısı Cantürk’e konuyla ilgili üstün gayretlerinden ötürü teşekkür etti. Denizli’de yerel yönetim imkanlarından merkezi idareye destek almak için yoğun çaba sarf ettiklerini, Zolan’ın da bu konuda kendilerini hiç kırmadığını kaydederek teşekkür eden Atik, “Kale ilçemizde bir meydan sıkıntısı da vardı. Bu vesileyle hem Kale ilçemizde güzel bir meydan düzenlemesi olur hem de jandarmamız güzel bir binaya kavuşmuş olur. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.