04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kale’de 2500 büyükbaş hayvan BVD/MD’ye karşı...

Kale’de 2500 büyükbaş hayvan BVD/MD’ye karşı aşılandı

Haber Merkezi - 6 Eylül 2022 Salı - 09:40 Kale’de 2500 büyükbaş hayvan BVD/MD’ye karşı aşılandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından büyükbaş hayvanlara yönelik başlatılan BVD/MD hastalığına karşı başlattığı aşılama projesinde, ilk doz uygulamasının tamamlandığı kaydedildi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğiyle, Kale ilçesindeki büyükbaş hayvanlarda görülen BVD/MD (Bovine Viral Diarrhea/Mucosal Disease) hastalığı ile mücadele kapsamında, 217 işletmede yer alan toplam 2.500 büyükbaş hayvanın ilk doz aşılarını gerçekleştirildi.

Görevli veterinerlerin gerçekleştirdiği aşılama uygulamasına Denizli Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Mehmet Atmaca ve beraberindekiler eşlik etti. Söz konusu aşılama ile sürüye yeni virüs girişinin önleneceği ve BVD/MD riskinin de azaltılacağı belirtildi.

Haberin DevamıReklam

Hastalığın bulunduğu bölgelerin kontrol altına alınması ve yayılmasının önlenmesi için yürütülen projede, ikinci doz aşının 3 hafta sonra gerçekleştirileceği ifade edildi.

“ÜRETİCİLERİMİZE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Üreticilerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Salgın, hastalık olmasın istiyoruz. Üreticilerimizin derdine derman olmak için çalışıyoruz. 2.500 büyükbaş hayvanın ilk doz aşıları yapıldı. Üretime katkımız olsun, insanlarımız daha da mutlu olsun istiyoruz. Üreticimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.