06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kaklık’ta doğal gaz hattı çalışmaları devam...

Kaklık’ta doğal gaz hattı çalışmaları devam ediyor

Haber Merkezi - 16 Mayıs 2022 Pazartesi - 13:16 Kaklık’ta doğal gaz hattı çalışmaları devam ediyor

Honaz’ın Kaklık Mahallesi’ni doğal gaza kavuşturacak altyapı çalışmaları devam ediyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Milletvekili Nilgün Ök, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör ve Enerya Denizli Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Zekeriya Kurşunluoğlu ile birlikte Kaklık’a giderek incelemelerde bulundu.

 

Doğal gaz öncesinde kent merkezinde nefes almanın çok zor olduğunu söyleyen Zolan, “2005 yılında Denizlimiz ilk kez doğal gaza kavuştu. O günkü Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu Bey, ‘Her ne kadar biz merkezde değilsek de, ilçe olarak doğalgazı istiyoruz’ dedi. Sağ olsun öngörüsü ile Honaz öncü oldu, yatırım anlaşmasını yaptı. Doğal gaza kavuşan ilk ilçemiz Honaz oldu. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza, önceki dönem Ekonomi Bakanımız ve Belediye Başkanımız Nihat Zeybekci’ye, önceki dönem Honaz Belediye Başkanımız Turgut Devecioğlu ve sayın bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Doğal gazda ilçe merkezinden sonra sıranın mahallelere geldiğini belirten Zolan, “2014 seçimlerinde söylemiştim. ‘Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak’ demiştim. Çok şükür birçok sorunu çözerek yolumuza devam ediyoruz. Çok yoğun gayretler ile bu çalışmalar yapılıyor. Geçtiğimiz yıl Enerji Bakanımızı Denizlimizde ağırladığımız toplantılarda ilçelerin ihtiyaçları ile ilgili kararlar almıştık. Bugün Kaklık’ta doğalgazın bu noktaya gelmesinin başta Enerji Bakanımız Fatih Dönmez Bey’in, milletvekillerimizin ve Enerya şirketinin çok büyük emeği var, kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

Kaklık Mahallesi’nde Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında yer alan ana arter konumundaki Atatürk Caddesi ve Mimar Sinan Caddesi’nin doğal gaz hattı döşenmesinin ardından modern bir görünüme kavuşacağını ifade eden Başkan Zolan, şunları kaydetti:

“Kaklık’ta, Büyükşehir Belediyemizin sorumluluğunda iki ana cadde var, Atatürk Caddesi ve Mimar Sinan Caddesi. Bu iki caddenin kalitesi sıkıntılı, vatandaşlarımızdan yapım için talep geldi. Ancak doğal gaz geleceği, yolların kazılacağı için bu işi öteledik. Doğal gaz şirketimizle görüştük, ilk olarak bu iki bulvardaki çalışmaları hızlı bir şekilde bitirecek. Biz de bunun ardında bu caddelerdeki üstyapı çalışmalarımızı başlatacağız. Enerya şirketimiz ekipleri ile geldi, bu saatten sonra bizim ve Honaz Belediyesinin yapacağı hiçbir şey yok. Belediyelerimize düşen kendi sorumluluk alanlarında olan üst yapıları halletmektir. Biz, sizlere hizmet etmek istiyoruz. Birlik ve beraberlik içinde işlerimizi halletmeliyiz. Birlikte bereket, ayrılıkta azap vardır. Kaklık Mahallemiz bugün doğalgaza kavuşuyor. Bundan sonra da Kocabaş ile ilgili çalışmamız var.”

Milletvekili Ök ise, “Enerji Bakanımız geldiğinde ve sonraki görüşmelerimizde Kale, Çardak, Bozkurt ilçelerimizin planlama sürecini de konuşmuştuk. Buldan ve Çal ilçelerimizin de peyderpey inşallah tüm içlerimiz doğal gazla tanışmış olacak. İnşallah el ele vererek güzelliklere imza atacağız” ifadelerini kullandı.