Kadın Meclisinden 5 Aralık’a özel program – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kadın Meclisinden 5 Aralık’a özel program

Kadın Meclisinden 5 Aralık’a özel program

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Aralık 2023 Çarşamba - 14:49Güncelleme: 6 Aralık 2023 Çarşamba - 14:49
Kadın Meclisinden 5 Aralık’a özel program

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 5 Aralık Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 89. yıldönümü dolayısıyla özel bir program düzenledi.

Kadın Meclisince Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kadın Meclisi üyeleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Güzel Sanatlar Eğitim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Feryal Beykal Orhun ile Siteler Mahalle Muhtarı Derya Gökdoğan, Türk kadınının sosyal ve siyasal hayata katılımı konusunda paylaşımda bulundu.

Prof. Dr. Orkun, ilk Türk kadın ressamlardan Mihri Müşfik Açba’nın hayatı ve eserleri hakkında bilgi verirken, Siteler Mahalle Muhtarı Derya Gökdoğan ise, ilk kadın Muhtar Gül Esin’in hayatından anekdotlar paylaştı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ise, programa gösterdikleri ilgiden dolayı tüm davetlilere teşekkür ederek, “Bu özel günde sizlerle birlikte olmak bizleri çok mutlu etti. Hep birlikte nice güzel proje ve programlarda birlikte olmak dileğiyle, programımıza emek veren, katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türk kadının seçme ve seçilme hakkına birçok ülkeden çok daha önce kavuştuğunu kaydeden Değirmenci, bu hakkı tanıyan Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla andı.