13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve...

İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Denizlili sanatseverle buluşacak

Haber Merkezi - 17 Eylül 2021 Cuma - 14:24 İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Denizlili sanatseverle buluşacak

İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu, Ahilik ve Altıneller Festivali kapsamında 18 Eylül Cumartesi günü saat 21.00'de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde konser verecek.

A- A+

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’nın desteklediği, Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Türk Ocakları Denizli Şubesi işbirliğinde Kayalık Caddesi Ulu Camii yanındaki festival alanında yapılan Denizli’de Ticaretin Derin Kökleri: Ahilik ve Altıneller Festivalidevam ediyor. Bu kapsamda 19 Eylül’e kadar sürecek festival kapsamında her gün saat 21.00’de konser düzenleniyor. Festivalin 3’üncü günü Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı THM Konseri düzenlenirken, 4. gün ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı THM Topluluğu Konseri sahne aldı.  

Haberin DevamıReklam

40 KİŞİLİK KADRO DENİZLİ’DE

Festival, 18 Eylül Cumartesi günü saat 21.00’de İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu konseri ile devam edecek. Şavk Eryürek’in sanat yönetmenliğini yaptığı 40’ın üzerinde ses, saz ve dans sanatçısının katılacağı konser Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonu’nda düzenlenecek.

Konsere tüm Denizlililerin davetli olduğu belirtilirken programda Türk dünyasına özel eserler seslendirilecek.