13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. İtfaiye Teşkilatı 307. kuruluş yılını kutluyor

İtfaiye Teşkilatı 307. kuruluş yılını kutluyor

Haber Merkezi - 29 Eylül 2021 Çarşamba - 17:18 İtfaiye Teşkilatı 307. kuruluş yılını kutluyor

İtfaiye Teştilatı 307’nci kurulu yılını kutlarken, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin kullandığı ekipmanlar Delikliçınar Meydanı’nda sergilendi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası ile İtfaiye Teşkilatının 307’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir tören düzenledi. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki törene Vali Ali Fuat Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, İtfaiye Dairesi Başkanı Murat Başlı, itfaiye dairesi personeli ve vatandaşlar katıldı.

Vali Atik ve Başkan Zolan, törende Muğla’nın Marmaris ve Antalya’nın Manavgat İlçesi ile Denizli’de çıkan orman yangınlarına müdahalede bulunan itfaiye personeline teşekkür ve başarı belgelerini verdi. Atik, Zolan ve beraberindekiler, daha sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının stantları inceledi.

NOSTALJİ İTFAİYE BÜYÜK İLGİ ÇEKTİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın yangın ve afetlerde kullandığı modern yangın söndürme araç ve gereçleri ile trafik kazalarına müdahalede kullandığı ekipmanlar tanıtıldı. Nostaljik 1973 model şınorkel tipi kurtarma aracının da sergilendiği ve temsili tulumbacı kıyafeti giyen personelin büyük dikkat çektiği stantlara Denizlililer yoğun ilgi gösterdi. Özellikle Denizli’de ve ülke genelindeki su altı arama kurtarma faaliyetlerine katılan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Su Altı Arama-Kurtarma Ekipleri de hazırlanan stantlarda modern ekipmanları ile kendine yer buldu. Vatandaşlara çalışmaları ve kullandıkları araç ve gereçler hakkında bilgi veren itfaiye personeli Denizlililere bir kez daha güven verdi.

Haberin DevamıReklam

ZOLAN: İYİ Kİ BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ

Bu arada, törende konuşan Zolan, canlarını ortaya koyarak milletin imdadına koşan itfaiye görevlilerinin haftasını kutladı. İtfaiye Teşkilatının kurulduğu günden bu yana vatandaşların yanında olduğunu ifade eden Zolan, “Denizli Büyükşehir İtfaiyesi her zaman göreve hazır, 24 saat nöbette, bayram, hafta sonu, tatil demeden 365 gün milletimizin hizmetindedir. Vatandaşımızın başı sıkıştığında, bir afet, olumsuzluk olduğunda arkadaşlarımız Hızır gibi vatandaşlarımızın yanında olmak için gayret gösteriyor. İyi ki birlikte çalışıyoruz, size güveniyoruz. Milletimizin, vatandaşlarımızın canı sizlere emanet” dedi.

VALİ ATİK’TEN TEŞEKKÜR

Atik ise, İtfaiye Teşkilatının varlığının güven verdiğini belirterek, “İnsan hayatına dokunmak, afetlere müdahale etmek kolay bir şey değil biz bunu bizzat Osman Zolan Başkanımızla birlikte sahada sizin yanınızda tanıklık ettik. Canlarınızı ortaya koydunuz. Ateşlerin arasında kalmak, dumanın arasında kalmak her babayiğidin yapabileceği bir şey değil. Osman Zolan Başkanımıza ve İtfaiye Dairesi Başkanımıza böylesine güçlü bir teşkilat kurdukları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.