06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. İtfaiye personeline dayanıklılık ve performans testi

İtfaiye personeline dayanıklılık ve performans testi

Haber Merkezi - 5 Kasım 2021 Cuma - 11:43 İtfaiye personeline dayanıklılık ve performans testi

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda görevli itfaiye personeli ve şoförler oluşan ekibe yönelik dayanıklılık ve performans testi yapıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nde yapılan eğitimlere itfaiye personeli ve şoförler katıldı. Spor, dayanıklılık ve performans testleri ile ani gelişen olaylara hızlı ve başarılı müdahalede bulunma yöntemlerinin uygulandığı eğitimlerde itfaiye personeline dar alan geçişi, denge yürüyüşü, el koordinasyonu, Engelli geçiş, seyyar merdiven taşıma, ağırlık taşıma, çapraz koşu, ağırlık çekme, yangıncı kıyafet kuşanma, solunum seti takma ve 4 katlı merdiven tırmanarak ağırlık çekme şeklinde dayanıklılık testleri gerçekleştirildi.

“ÖNCE TEDBİR, ÖNCE EĞİTİM”

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı olarak mesai mefhumu gözetmeden vatandaşların can ve mal güvenliği için çalıştıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli Büyükşehir İtfaiyesi her zaman göreve hazır, 24 saat nöbette, bayram, hafta sonu, tatil demeden 365 gün milletimizin hizmetindedir. İtfaiyemiz hızır gibi vatandaşlarımızın yanında olmak için eğitimlerine de ara vermeden devam ediyor. Önce tedbir, önce eğitim anlayışı ile çalışmalarımıza başarı ile sürdürüyoruz ” ifadelerini kullandı.