26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. İtfaiye Daire Başkanlığı personeli ve öğrencilerden...

İtfaiye Daire Başkanlığı personeli ve öğrencilerden Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 29 Eylül 2021 Çarşamba - 15:28 İtfaiye Daire Başkanlığı personeli ve öğrencilerden Zolan’a ziyaret

İtfaiye Haftası ve teşkilatın 307. kuruluş yıldönümü kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeli, Başkan Osman Zolan’ı ziyaret etti.

A- A+

Ziyarete Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, İtfaiye Dairesi Başkanı Armağan Murat Başlı, itfaiye personeli ve itfaiye kıyafeti giyen minik öğrenciler katıldı. 307 yıl önce kurulan itfaiye teşkilatının her yıl güçlendiğini belirten Zolan, “Denizlimizde de Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatımız olarak güçlenerek yolumuza devam ediyoruz” dedi. Zolan, “24 saat, 365 gün insanlarımızın can ve mal güvenliğini korumak için yangın, deprem, sel, kaza gibi afetlere karşı koşuyorsunuz. İtfaiye teşkilatımız bizim elimiz ayağımız, gurur duyduğumuz bir birimimiz. Allah’ım sizleri korusun” diye konuştu.

İTFAİYE HAFTALARINI KUTLADI

İtfaiye teşkilatının bir süre önce şehir içi ve şehir dışında meydana gelen orman yangınlarıyla başarılı bir mücadele örneği sergilediğini söyleyen Zolan, şöyle konuştu: “Arkadaşlarımız cansiperane koştular ve büyük hasarlar oluşmasına engel oldular. Aslında vatanımızı korudular. İnşallah hep birlikte bu yürüyüşümüz devam etsin.İtfaiye Haftamızı kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.”

Haberin DevamıReklam

“BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE 7 GÜN 24 SAAT GÖREV BAŞINDA”

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın 7 gün 24 saat vatandaşların can ve malını korumak için görev başında olduğunu vurgulayan Genel Sekreter Yardımcısı Özer ise, “Bu çalışmalarda sizin sayenizde en modern araç ve teçhizatları kullanıyoruz. Her türlü ihtiyacımızı bekletmeden karşılıyorsunuz. Bunun en büyük örneğini de geçen ay yaşadığımız orman yangınlarında hep beraber gördük. Büyükşehir İtfaiyemiz hem şehrimizde hem de Manavgat ve Marmaris’te çıkan orman yangınlarına aynı anda müdahale etti. Bu esnada hiçbir eksiklik yaşamadık. Bunu da sizin bugüne kadar bize sağladığınız imkanlar ve Büyükşehir İtfaiyemize verdiğiniz önem sayesinde başardık. Bu vesileyle ben bir kez daha size çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.