13.04.2021, Salı
6 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı kutlandı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı kutlandı

Haber Merkezi - 12 Mart 2021 Cuma - 17:29 İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı kutlandı

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıldönümü ve milli şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri yapıldı.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen anma programına Vali Ali Fuat Atik, 11’inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili P.Alb. Ergüvenç Süleyman Erdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Ahmet Kutluhan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Veysel Yanık, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Adem Yeşilay’ın Kur’an-ı Kerim tilavetini okumasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Hilmi Hekimoğlu yaptı.

Şiirlerin okunması, “Asımın Nesli” isimli oyunun sahnelenmesi ve dinletiyle devam eden tören, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.