Büyükşehir Belediyesi, Irlıganlı yolunu sıcak asfaltla kapladı – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi, Irlıganlı yolunu sıcak asfaltla...

Büyükşehir Belediyesi, Irlıganlı yolunu sıcak asfaltla kapladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Mart 2024 Cuma - 12:59Güncelleme: 15 Mart 2024 Cuma - 12:59
Büyükşehir Belediyesi, Irlıganlı yolunu sıcak asfaltla kapladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Irlıganlı yolunu sıcak asfaltla yenilerken, Başkan Osman Zolan, “Söz verdik, yaptık” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale karayolundan itibaren Irlıganlı Mahallesi girişine kadar olan yaklaşık 3,5 kilometrelik yola sıcak asfalt dökülmesinin ardından, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni ile birlikte incelemede bulundu.

Burada açıklamada bulunan Zolan, Irlıganlı Mahallesi’nin uzun zamandan beri arzu ettiği yolun yapımını tamamladıklarını söyledi.

Uzun yıllar önce yapılan ve dar olan yolun konforunun zamanla bozulduğunu, otoyol çalışmaları sırasında ise ağır tonajlı araç geçişleriyle nedeniyle de güzergahtaki yıpranmanın üst seviyeye çıktığını belirten Zolan, “Bu yolumuzu yapma sözünü vermiştik. Çok şükür sözümüzü tuttuk veyolumuzu sıcak asfaltla en üst standartta yeniledik. Allah'ım kazasız belasız kullanmayı nasip etsin” dedi.

ÇİFTÇİLERİN ÜRÜN NAKLİYESİ KOLAYLAŞACAK

Yolun sadece Irlıganlı Mahallesi için değil, ilerideki mahalleler için de büyük önem arz ettiğini kaydeden Başkan Zolan, “Yolumuz çok konforlu ve güzel oldu. Vatandaşlarımızdan araçlarını dikkatli kullanmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Pamukkale, Irlıganlı ve çevresinin tarım konusunda üreten bir bölge olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, modern bir hale getirilen yolun çiftçilerin ve üreticilerin özellikle ihracata yönelik ürünlerinin nakliyesini de kolaylaştıracağını, bunun yanında güzergahtaki trafik yoğunluğunu da çözmüş olduklarını belirtti.

Uzun yıllar önce Irlıganlı Belediye Başkanlığı yapan Hasan Yılmaz’ın da söz konusu yolun yapımı için talebi olduğunu söyleyen Başkan Zolan, “Biz de Hasan Yılmaz ağabeyimize ‘tamam’ diyerek söz vermiştik. Bugün o sözü yerine getirmenin de mutluluğunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı.