18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. İlçelere yolcu taşıyan araçlar dezenfekte edildi

İlçelere yolcu taşıyan araçlar dezenfekte edildi

Haber Merkezi - 20 Mart 2020 Cuma - 13:07 İlçelere yolcu taşıyan araçlar dezenfekte edildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali’nden ilçelere hareket eden tüm yolcu araçlarında coronavirüse karşı dezenfeksiyon çalışması başlatılırken, uygulama kapsamında dezenfekte yaptırmayan araçların terminalden çıkışına izin verilmiyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, coronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin koordine ve denetiminde otobüs terminalinden ilçelere hareket eden yolcu otobüsü ve minibüslerinde dezenfekte çalışması başlatıldı. Dezenfekte uygulaması yaptırmayan araçların ise sefere çıkışına müsaade edilmiyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali’nden günlük 600 dolayında yolcu minibüs ve aracın ilçelere hareket ettiği, bu araçlarda ise yaklaşık 6000 vatandaşın seyahat ettiği bildirildi.

DEZENFEKSİYON UYGULAMALARI SÜRÜYOR

Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler de, Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Zabıta Daire Başkanlığı Hizmet Binası, Fen İşleri Daire Başkanlığı Hizmet Binası, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu, Trafik Eğitim Parkı, Asfalt Şantiyesi ve diğer tüm hizmet birimlerinde de dezenfeksiyon uygulamalarını sürdürüyor.