25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. İl protokolü koltuklarını onlara bıraktı

İl protokolü koltuklarını onlara bıraktı

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018 Cumartesi - 12:16 İl protokolü koltuklarını onlara bıraktı

Denizli’de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile il protokolü koltuklarını çocuklara bıraktı.

A- A+

Dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Denizli protokolü koltuklarını çocuklara bıraktı.

VALİ KARAHAN, KOLTUĞUNU ORTAOKUL ÖĞRENCİSİNE BIRAKTI

Vali Hasan Karahan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu 100.Yıl Mehmetçik Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Halil Gürsoy’a devretti.

BAŞKAN ZOLAN, GÖREVİ SUDE NAZ’A DEVRETTİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Sude Naz Küçükkahveci’ye devretti.

Başkanlık koltuğuna geçen Sude Naz, 23 Nisan’ı bayram ilan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara verdiği önemi gösterdiğini belirterek, “Ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının bayramını şimdiden kutluyorum. Denizli’deki tüm çocukları temsilen siz değerli başkanımın koltuğuna vekaleten oturmaktan onur duyuyorum” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin önemine vurgu yapan Zolan, “TBMM yoksa demokrasiden bahsetmek mümkün değil. TBMM kurulduğu gündeki ruhla ülkemize hizmet etmeye devam edecektir. Ziyaretiniz için teşekkür ederim. İnşallah bayramınızın 100. yılını da hep birlikte kutlayalım” diyerek, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik etti.

Birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Zolan, ziyaretin sonunda çocuklara boyama kalemi, resim defteri, satranç takımı, kalemlik ve çanta hediye etti.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AYŞE NAZ METİNKAYA OLDU

Denizli Milli Eğitim Müdür Mahmut Oğuz, 23 Nisan dolayısıyla koltuğunu Deliktaş İlkokulu Öğrencisi Ayşe Naz Metinkaya’ya bıraktı. Oğuz’un koltuğuna oturan Ayşe Naz Metinkaya kendisine verilen imkândan duolayı mutlu olduğunu söyledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Ayşe Naz Metinkaya konuşmasında, “Bugün, dünyada başka bir örneği olmayan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız sebebiyle okul arkadaşlarım ve büyün çocuklar adına karşınızdayım. Öncelikle bu mutlu günü bizlere kazandıran Ulu Önder Atatürk ve aziz silah arkadaşlarını huzurunuzda saygı ve minnetle anıyor, onlara şükranlarımı sunuyorum. Dünyanın bir çok yerinde açlıktan ve savaştan çocuklar ölüyor, acı çekiyor ve mülteci durumuna düşüyor. Buradan bütün dünya liderlerine sesleniyorum. “ çocuklar dünyamızın geleceği, onların hayatlarını sürdürebilmeleri ve sağlıklı gelişimleri, için el birliği ile bütün engelleri kaldıralım istiyorum.

Bizler çocuk olabiliriz fakat bizlerin de siz büyükler gibi fikir ve görüşlerimizin olduğunu hatırlatmak isterim. Bunların önemsendiğini görmek ve bilmek, bizlerin gelişmesinde çok büyük ve olumlu yönde katkılar sağlayacaktır. En büyük dileğim, Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı olarak tüm dünyada kutlanmasıdır” dedi.