27.09.2020, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu

İhtiyaç sahiplerine 14 yıldır uzanan Sevgi Eli

Haber Merkezi - 14 Şubat 2020 Cuma - 12:30 İhtiyaç sahiplerine 14 yıldır uzanan Sevgi Eli

Denizli'de ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü görevini yürüten Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, 14 yaşına girdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Sevgi eli, yardıma muhtaç hemşehrilerimizin umudu, birlik ve beraberliğimizin nişanesi oldu" dedi.

A- A+

Denizli’de ihtiyaç sahipleri ile hayırsever vatandaşlar arasında köprü görevini yürütmek için 14 Şubat 2006 Sevgililer Günü’nde hayata geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, 14. kuruluş yıldönümünde de umut olmaya devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, sadece şehir merkezinde değil, tüm ilçelerde her yıl gıda, kıyafet ve ev eşyasının yanısıra, gelinlikten damatlığa bebek kıyafetinden her türlü giyim eşyasına kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek veriyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile koordine olan Sevgi Eli, merkez ve ilçelerde çıkan yangınlarda eşyaları küle dönen ailelerin ev eşyalarını baştan aşağı yenileyerek yardımcı oluyor.

“SEVGİ ELİ SİZİN ELİNİZDİR”

Denizli’nin birlik ve beraberlik ve dayanışma ruhuna büyük bir önem verdiğini belirten Zolan, Sevgi Eli’nin 14 yıldır ihtiyaç sahibi ile hayırseverler arasında köprü görevi yürüttüğü söyledi. 14 Şubat 2006 Sevgililer Günü’nde kurulan Sevgi Eli’ne katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür eden Başkan Zolan, “Kuruluşumuzun 14. yılında da bize destek verip, zor durumda kalanlara ‘Sevgi Eli’ni uzatarak birlik ve beraberliğimizi arttıran vefalı, kadirşinas hemşehrilerimize minnetlerimi sunuyorum. Sevgi Eli, 14 yıldır yardıma muhtaç hemşehrilerimizin umudu, birlik ve beraberliğimizin nişanesi oldu” ifadelerini kullandı.

“14 YILDA BİNLERCE VATANDAŞIMIZIN İMDADINA YETİŞTİ”

Sevgi Eli’nin kuruluşundan bu yana gönüllerde taht kurdu diyen Zolan,”Sevgi Eli’nin kurucusu önceki dönem Belediye Başkanımız ve Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ile değerli eşleri Ayşen Zeybekci’ye ve çok kıymetli hayırseverlerimize bir kez daha Denizli halkı adına çok teşekkür ediyorum. 14 yılda nice yaraya merhem, darda kalanlara hazır olan Sevgi Elimize nice sevgi dolu yıllar diliyorum” dedi.