28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. İftar sofrası Akkonak’ta kuruldu

İftar sofrası Akkonak’ta kuruldu

Haber Merkezi - 13 Nisan 2022 Çarşamba - 11:44 İftar sofrası Akkonak’ta kuruldu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin iftar geleneği, Akkonak Mahallesi'nde kurulan açık hava sofrasıyla devam etti.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesince, Akkonak Mahallesi’nde vatandaşlara iftar yemeği verildi. Akkonak Mahalle Muhtarlığı önündeki iftara, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mahalle sakinlerinin ramazan ayını kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşlarla birlikte dua edip orucunu açtı.

Burada açıklamada bulunan Zolan, iftar yemeği programına katılan Akkonak Mahallesi sakinlerine teşekkür ederek, “Birbirimizi ve beraber iftar yapmayı özlemişiz. 2 yıl aradan sonra özledik birbirimizi, yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşadık. Bugün burada ramazanın manevi havasını tam anlamıyla hissettik, bir bayram havası yaşadık. Allah’ım bu güzelliğimizi artırarak sürdürsün. Karşımıza zorluklar çıkmasın, salgınlardan inşallah kurtulmuş olalım” dedi.

 

“AKKONAK, ÖRNEK MAHALLE OLDU”

Akkonak Mahallesi’nde güzel hizmetler gerçekleştirdiklerini söyleyen Zolan, “Mahallemizin köklü sorunlar çözülmüş durumda. Geçmiş yıllarda burada katıldığımız iftarlarda söylenen altyapı sorunu vardı. Birbirimize inandık, güvendik. Biz cesaret ettik, vatandaşlarımız destek oldu. Köklü sorunlarımız çözüldü. Bugün bu mahallemiz birçok mahallemiz gibi parmakla gösterilen ve insanımıza yakışır altyapısı, üstyapısıyla örnek bir mahalle oldu. İnşallah daha güzel hizmetler yapmak için gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

Birlik ve beraberlik içinde hareketle her şeyin yapılacağını kaydeden Zolan, karşılıklı dayanışma ve sevginin artarak sürmesini diledi.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan, Denizli Büyükşehir Belediyesinin ramazan ayı etkinlikleri dolu dolu sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nin her gün saat 21.30’da başlayan programının bu seferki konuğu Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği, Necip Fazıl Kısakürek’in kaleme aldığı ‘Bir Adam Yaratmak’ adlı tiyatro oyunu oldu.

Beğeniyle izlenen “Bir Adam Yaratmak” oyunu, bir sanatçının varlığın ve yok olmanın gerçekliğinin bilincinde olmasına rağmen, yok olmayı kabullenemeyip insan hayatının derinlemesine irdelemesini konu alınıyor.

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi programlarına https://www2.denizli.bel.tr/userfiles/image/site/Ramazan-Etkinlik-Programi-2022.pdf adresinden ulaşılabiliyor.