02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. İçişleri Bakanlığından seyahat izin belgesi genelgesi

İçişleri Bakanlığından seyahat izin belgesi genelgesi

Haber Merkezi - 30 Nisan 2021 Cuma - 16:09 İçişleri Bakanlığından seyahat izin belgesi genelgesi

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Seyahat İzin Belgesi" konulu ek genelge gönderdi.

A- A+

Bakanlık tarafından 81 ile gönderilen genelgede, yanında kimlik kartı ve görev belgesi bulunan ve şartları tutan kamu görevlileri, sporcular, yöneticiler ile diğer görevlilerden,  ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeyeceği ifade edildi. Genelgede şu ifadelere yer verildi:

“-Genelge kapsamında; zorunlu bir kamusal görevin ifası için kurumlarınca görevlendirilmiş olan kamu görevlilerinin yanı sıra profesyonel spor müsabakaları ile yurt içi ve yurt dışı müsabaka ve kamplara katılacağına yönelik ilgili federasyonlarınca belge düzenlenmiş olan milli sporcular, yöneticiler ve diğer görevlilerin (hakem, gözlemci, temsilci vb.) her türlü vasıtayla yapacakları şehirlerarası seyahatlerde kimlik kartı ve görev belgesinin ibrazı yeterli olacak. Ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeyecek.

Haberin DevamıReklam

-Toplu ulaşım araçlarıyla (uçak, tren, otobüs vb.) yapılacak seyahatlerde toplu ulaşım faaliyetlerinde bulunan işletme veya firmalar tarafından bu hususa ilişkin kontrol sağlanacak. Kimlik kartı ve görev belgesi düzenlenmiş olan kişilerin (ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeden) toplu ulaşım araçlarına kabulleri sağlanacak.

-Kolluk kuvvetlerince yürütülecek denetim faaliyetlerinde şartları tutan kamu görevlileri, sporcu, yönetici ve diğer görevlilerin şehirlerarası seyahatlerine izin verilecek ve seyahat izin belgesi istenmeyecek. Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak. Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak.”(İHA)