23.04.2021, Cuma
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. İçişleri Bakanı Soylu’ya Yatağan palası

İçişleri Bakanı Soylu’ya Yatağan palası

Haber Merkezi - 28 Ocak 2018 Pazar - 12:38 İçişleri Bakanı Soylu’ya Yatağan palası

Denizli Büyükşehir Belediye, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi ağırladı. Soylu, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini överek, Başkan Osman Zolan’ı kutladı. Zolan da Soylu’ya Yatağan palası hediye etti.

A- A+

a<
Bir dizi ziyaret ve program için Denizli’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. ZiyareteVali Hasan Karahan,Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Sema Ramazanoğlu, milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan da katıldı. Başkan Osman Zolan, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek Denizli’de sürdürdükleri çalışmaları anlattı. Görevi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’dendevraldığını anlatan Başkan Zolan, “Büyükşehir ile birlikte büyük işlerin altına girdik. 3 yılda 3420 kilometre içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu hattı döşedik” açıklamasını yaptı.

“YAPILAMAZ DENİLEN BİRÇOK İŞİ YAPTIK”

Devam eden yol ve kavşak çalışmalarıyla ilgili bilgi aktaranZolan, merkez ve ilçelere kapalı yüzme havuzu yaptıklarını, kırsal bölgelere 4 milyon metrekare kilit parke taşı döşediklerini ifade etti. Zolan, “Yapılamaz denilen birçok işi yaptık. Milletimiz bize güvendi. Allah razı olsun. Gece gündüz çalışamaya devam ediyoruz. Evde bakım hizmetimiz var. Denizli genelinde kimsesiz yaşlı, yatalak ve engelli vatandaşlarımızın evlerine gidiyor ev ve tüm kişisel temizlik ve bakımlarını yaparak, ihtiyaç varsa doktorlarımızla, hemşirelerimizle sağlık hizmeti veriyoruz. İnsanlarımızın dünyaya geldiklerine pişman olmamalarını istiyoruz” dedi.

 

BATMAN’A DENİZLİ HOROZLU PARK

Kayyum atanan Batman Belediyesine destek verdiklerini, bu kente yaklaşık 5 bin metrekare büyüklüğünde bir park yaptıklarını, Batman Denizli adını verdikleri parka da Denizli’nin simgesi horoz heykeli diktiklerini kaydeden Başkan Osman Zolan, Batman Belediyesi ile çok iyi diyaloglar kurduklarını ve her fırsatta karşılıklı ziyaretler gerçekleştirdiklerine dile getirdi.

“DENİZLİ’DE BELEDİYECİLİK BİR FIRSAT VE ŞANS”

Bakan Soylu ise, yapılan hizmetler için teşekkür ederek, Batman’daki projeden övgüyle bahsetti. Bakan Soylu, “Bunlar çok güzel hizmetler. Terör örgütünün bütün zihniyetini alt üst eden hizmetler. Bu konuya eğilmek, oraya bir eser bırakmak, bu yardımlaşmayı ve desteği ortaya koyabilmek terörün ortaya koymuş olduğu felsefeyi dibinden çökertiyor” diyerek, şunları söyledi:

“Denizli’de belediyecilik bir fırsat ve şans. Nihat Bey hakikaten güzel bir örnek oldu. Ardından aynı zihniyet devam ediyor. Bu başka şehirlerde kolay kolay yaşanabilir değil. Bahsettiğiniz rakamlar büyük. Bununla birlikte sosyal alanda yapılan hizmetler de fevkalade. Allah razı olsun. Vatandaş kendisine yapılan hizmetin her daim karşılığını vermiştir. Duasıyla, tebessümüyle, takdiriyle vermiştir. Tekrar tebrik ediyorum. Bizim de üzerimize düşen ne varsa yerine getirmek bir şereftir.”

Konuşmaların ardından Başkan Zolan, ziyaretin anısına Bakan Soylu’ya Yatağan palası hediye etti.