Hülya Koçyiğit, festivalde Denizlili kadınlarla buluştu – D20Haber
24.09.2023, Pazar
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Hülya Koçyiğit, festivalde Denizlili kadınlarla buluştu

Hülya Koçyiğit, festivalde Denizlili kadınlarla buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Eylül 2023 Cuma - 13:26Güncelleme: 8 Eylül 2023 Cuma - 13:26
Hülya Koçyiğit, festivalde Denizlili kadınlarla buluştu

Denizli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen “Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali”nde sanatçı Hülya Koçyiğit, Denizlili kadınlar ile bir araya geldi. Koçyiğit, festivalin onur konuğu olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Yeşilçam’ın 4 yapraklı yoncasından birisi olan ve festivalde onur konuğu olarak yer alan Hülya Koçyiğit, “Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali” kapsamında düzenlenen söyleşide hayranlarıyla buluştu.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’ndaki söyleşide dinleyiciler arasında Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen de yer aldı.

Önemli bir festivale katılım sağlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu vurgulayan Hülya Koçyiğit, “Güzel, muhteşem, göz nuru el emeği eserlerinizi sevginizi katarak ilmek ilmek işlemişsiniz. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Festivalimiz bereketli olsun. Bizleri buluşturan bu güzel etkinliği düzenleyen Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ZOLAN: KADINLAR BAŞIMIZIN TACI

Davetlerini kabul ederek Denizli’ye gele Hülya Koçyiğit’e teşekkür eden Zolan ise, “Kadınlar bizim başımızın tacı. Sizlere fırsat vermemiz gerekiyor. Yolunuzu açık etmemiz gerekiyor. Sizler hem duygularınızla hem üretim yeteneğiniz ile bu şehri, bu ülkeyi çok ileriye götürdünüz. İnşallah bundan sonra da Allah’ım yolumuzu açık etsin. Hep birlikte daha güzele gidelim” dedi.

Konuşmaların ardından Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen’in moderatörlüğünde kadınlar merak ettikleri soruları usta oyuncuya sordu. Koçyiğit tüm soruları içtenlikle yanıtlayarak, tecrübelerini Denizlili kadınlar ile paylaştı.

Programın sonunda ‘Sev Kardeşim’ adlı şarkıyı kadınlarla birlikte söyleyen Hülya Koçyiğit’e Zolan günün anısına üzerinde Denizli Horozu bulunan bir kaide hediye etti.

Bu arada, el emeği göz nuru eserlerini görücüye çıktığı stantları tek tek gezen Hülya Koçyiğit, Başkan Zolan ile birlikte tesisi inceleme imkânı buldu.

ZOLAN ÇALIŞMA ATÖLYESİNE KATILDI

Öte yandan Başkan Osman Zolan, Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali kapsamında düzenlenen çalışma atölyelerinin ilkine katıldı. Eğitmen Nahide Erkan’ın Pastada Mesaj Yazma Tekniği adlı workshop’a katılan Zolan burada bir süre eğitimi takip etti.

Eğitimin sonunda hazırlanan Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali temalı pastayı Zolan, eşi Berrin Zolan’a ikram etti.

Festivalde konserler, Workshop (Çalışma Atölyesi) eğitimleri, ücretsiz sağlık taramalarının yanı sıra çocuklar için de kukla, palyaço gösterileri, yüz boyama ve sihirbaz gösterileri de çocukların beğenisine sunuluyor.

SEVİLEN YAZAR ŞERMİN YAŞAR FESTİVALE GELİYOR

Oyuncu-anne olarak tanınan yazar Şermin Yaşar’da festival kapsamında Denizlililerle bir araya gelecek. 9 Eylül Cumartesi günü saat 13.00’de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek söyleşide sevilen oyuncu Yaşar, deneyimlerini paylaşacak.

Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçısı Işıl Koç saat 16.00’da sahne alarak festival coşkusuna ortak olacak.

Türk el sanatlarından ev tekstili ve hazır giyime çok farklı el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği festivalde, ahşap işçiliği, bijuteri, bakırcılık, takı tasarım, dikiş, örücülük, geleneksel giysili bebek yapımcılığı, bıçakçılık, cam işçiliği, çömlekçilik, dericilik, dokumacılık, gümüşçülük, geri dönüşümden yapılmış süs eşyaları, minyatür objeler, sepetçilik, kozmetik, cilt bakımı, seramik işçiliği, çini, Türk süsleme sanatları (tezhip, hat, minyatür, ebru), tel kırma, nakış, iğne oyası gibi geleneksel Türk el sanatlarından örnekler bulunuyor.

Ayrıca yöresel ev yapımı kuru gıda, pasta, salça reçel, turşu gibi gıdalar da festivalde alıcılarını bekliyor.