27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Honaz Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı başladı

Honaz Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı başladı

Haber Merkezi - 28 Nisan 2017 Cuma - 15:24 Honaz Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 121 Dev Projesi arasında yer alan Honaz Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı başladı. İçerisinde 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 1 adet eğitim havuzu, 2 adet spor salonu ve 1 adet de kafe yer alacak.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kapalı yüzme havuzu projelerini kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de hayata geçirmek için çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın açıkladığı 121 Dev Proje arasında yer alan 7 yüzme havuzundan biri olan Honaz Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı başladı.

Honaz’ın Afşınbey Mahallesi’nde kısa süre önce temeli atılan tesis 2 bin 200 metrekare alana inşa edilecek. Tesiste 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 1 adet eğitim havuzu, 2 adet spor salonu ve 1 adet de kafe yer alacak. Tamamlandığında Honaz’ın en önemli spor kompleksi olacak olan Honaz Kapalı Yüzme Havuzu, bölgenin de önemli bir cazibe merkezi haline gelecek.

Honaz Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı başladı

Haberin DevamıReklam

ÜCRETSİZ YÜZME KURSLARI VERİLECEK

“Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak” sloganıyla çıktıkları yolda Honaz’daki yatırımların da hızla devam ettiğini belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Sözünü verdiğimiz Honaz Kapalı Yüzme Havuzumuzun inşaatına başladık. Kısa sürede tamamlayıp Honazlı hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Bu tesisimiz tamamlandığında öğrencilerimiz, gençlerimiz, hanım kardeşlerimiz ve arzu eden herkes ücretsiz olarak hem kurs alacaklar hem de yüzme imkanına kavuşacaklar. Honaz’da yüzme bilemeyen kalmayacak” dedi.

TESİS BÖLGEYE DE HİTAP EDECEK

Tesisin sadece Honaz’a değil bölgeye de hitap edeceğini vurgulayan Başkan Zolan, “İçerisinde 2 havuzumuzun ve spor salonlarımızın bulunacağı spor kompleksimizde yüzme sporunun dışında da farklı branşlarda spor kursları verilecek. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.