Hayati İnanç Denizlili okuyucularıyla buluştu – D20Haber
05.10.2023, Perşembe
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Hayati İnanç Denizlili okuyucularıyla buluştu

Hayati İnanç Denizlili okuyucularıyla buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 31 Mart 2022 Perşembe - 11:45Güncelleme: 31 Mart 2022 Perşembe - 11:45
Hayati İnanç Denizlili okuyucularıyla buluştu

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür Buluşmalarına yazar Hayati İnanç konuk oldu.

Büyükşehir İle Kültür Buluşmaları programının bu haftaki konuğu divan edebiyatının yaşayan önemli ismi Hayati İnanç oldu. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan,AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, MHP Denizli İl Başkanı Yusuf Garip, BBP Denizli İl Başkanı İsmail Karateke,Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, ile binlerce vatandaş katıldı.

Program için hazırlanan 2 bin kişilik Özay Gönlüm Salonu’nun dolmasının ardından, diğer misafirler için de 1000 kişilik Mehmet Gazi Salonu ve 500 kişilik Fatma Yıldız Salonu’na video konferans sistemi kuruldu.

“RAMAZAN BOYUNCA HER AKŞAM BİR ETKİNLİK”

Programın açılış konuşmasını yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kültür Buluşmalarının son hızla devam ettiğini söyledi. Zolan, “Bugünkü misafirimiz hepimizin bildiği, saygı duyduğu, gurur duyduğumuz hemşehrimiz divan edebiyatının yaşayan abidesi yazar Hayati İnanç Bey. 2 bin kişilik, bin kişilik ve 500 kişilik salonlarımız dolmuş durumda. Sevginiz salonlara sığmadı” dedi. Zolan, “Ramazan boyunca Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezimizde her akşam bir etkinliğimiz olacak” diye konuştu.

UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

Konuşmanın ardından sahneye çıkan yazar Hayati İnanç, divan edebiyatından beyitler okuyarak kendi hayatından parçaları izleyicilerle paylaştı. Esprileriyle yüzleri güldüren yazar İnanç çocukluk, gençlik ve aile yaşantısı üzerine gerçekleştirdiği keyifli sohbet ve üslubuyla programa katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı. Etkinliğin ardından Zolan, günün anısına yazar Hayati İnanç’a Denizli Horozu görseli bulunan kaide hediye etti.