07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Hamilelik ve Evlilik Okulunda eğitimler sürüyor

Hamilelik ve Evlilik Okulunda eğitimler sürüyor

Haber Merkezi - 14 Haziran 2022 Salı - 13:47 Hamilelik ve Evlilik Okulunda eğitimler sürüyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin “Ailemi Seviyorum Projesi” kapsamında hayata geçirdiği Hamilelik ve Evlilik Okulu, normalleşme süreci ile birlikte eğitimlere yeniden başladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile 2016 yılından bu yana sürdürülen Hamilelik Okulu ile 2012 yılında hayata geçirilen Evlilik Okulu, pandemi döneminin ardından efitim faaliyetlerine yeniden başladı.

Mutlu aile yapısının sağlam temeller üzerinde kurulmasını amaçlayan ve bugüne kadar binlerce mezun veren Evlilik Okulu ve Hamilelik Okulu’nun açılış derslerine Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mehmet Burdurlu, Psikolog Gülay Korkut ve kursiyerler katıldı.

Haberin DevamıReklam

Pandemi nedeniyle uzun bir süre ara verilen eğitimlerin normalleşme süreci ile yeniden başladığını kaydeden Otaklı, aile birliğinin korunması ve mutlu evliliklerin oluşması adına Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi olarak eğitimlerin aralıksız devam edeceğini söyledi.

Mutlu evliliklerin kurulması için hayata geçirilen Evlilik Okulu eğitimlerinin öneminin önemine değinen Otaklı, Hamilelik Okulu’nda ise anne adaylarına hamileliğin başlangıcından, sonlanmasına kadar geçen süreç ile ilgili tıbbi bilgiler verildiğini belirtti.