30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Hambat’tan Türkiye’nin Maldivleri Salda’ya ulaşım kolaylaştı

Hambat’tan Türkiye’nin Maldivleri Salda’ya ulaşım kolaylaştı

Haber Merkezi - 2 Eylül 2020 Çarşamba - 16:57 Hambat’tan Türkiye’nin Maldivleri Salda’ya ulaşım kolaylaştı

Çardak ile Acıpayam’ın Yeşilyuva arasında bağlantıyı sağlayan karayolunda asfaltlama çalışmalarında sona gelindi. Bu yol ile Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan salda Gölü’ne Hambat bölgesinden ulaşım güvenli hale gelecek. Acıpayam ve Serinhisar’dan Çardak Havalimanı’na ulaşım süresi de kısalacak.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çardak ilçesinin Hayriye Mahallesi ile Acıpayam’ın Yeşilyuva Mahallesi arasında bağlantıyı sağlayan karayolunda asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz, AK Parti Çardak İlçe Başkanı Nazif Korkmaz ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ile birlikte Hayriye Mahallesi’ni ziyaret etti.

Burada vatandaşlarla bir süre sohbet edip dertlerini dinleyen Başkan Zolan ve beraberindekiler, daha sonra tamamlanma aşamasına gelen Hayriye Mahallesi ile Acıpayam’ın Yeşilyuva Mahallesi arasında bağlantıyı sağlayan yolda inceleme yaptı. Bu yol tamamlandığında, Yeşilyuva üzerinden Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü’ne Çardak ve Bozkurt ile çevre ilçelerden ulaşımı kolaylaştıracak.

Haberin DevamıReklam

“TEK DERDİMİZ MİLLETE HİZMET ETMEK”

Büyükşehir ile birlikte “Kent merkezinde ne varsa ilçelerde de o olacak” anlayışı ile en ücra mahallelere dahi hizmet vermeye devam ettiklerini söyleyen Zolan, “Tek derdimiz var, o da bu millete hizmet etmek” dedi.

Salda Gölü’ne ulaşım mesafesini kısaltacak yolda asfaltlama çalışmasını tamamlama aşamasına getirdiklerini kaydeden Zolan, yolun bölge halkı için çok önemini vurguladı. Zolan, “Vatandaşlarımızın derdine derman olup, taleplerini en kısa zamanda yerine getirmek için gece gündüz gayret etmeye devam ediyoruz. Daha güvenli ve konforlu bir hale gelen yolumuzu hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.