Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası sona erdi, takımlar ödüllerini aldı – D20Haber
04.03.2024, Pazartesi
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası sona erdi,...

Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası sona erdi, takımlar ödüllerini aldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Aralık 2023 Pazartesi - 10:22Güncelleme: 11 Aralık 2023 Pazartesi - 10:22
Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası sona erdi, takımlar ödüllerini aldı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, dereceye giren takımlara ödülleri verildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından 6-10 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Yıldızlar/Gençler Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Şampiyonanın final programı Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Suat Aksu, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Zolan, şampiyonaya yaptıkları ev sahipliğinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tüm katılımcılara teşekkür etti. Kültürel değerlerin gelecek nesillere aktarılmasının öneminden bahseden Zolan, kültürel güzelliklerin toplumu bir arada tutan ve birbirine bağlayan değerler olduğunu işaret etti.

ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

Öte yandan şampiyonada dereceye giren takımlara ödülleri verildi. Yıldızlar Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası’nın Geleneksel Düzenlemeli Dal Yarışması kategorisinde Sarayköy Spor Kulübü; Geleneksel Düzenlemesiz Dal Yarışması kategorisinde ise Diyarbakır Bağlar Halk Eğitim Merkezi GSK birinci oldu. Gençler Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası’nda ise Geleneksel Düzenlemeli Dal Yarışması kategorisinde Denizli 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi GSK; Geleneksel Düzenlemesiz Dal Yarışması kategorisinde de Bingöl Bermekiler Spor Kulübü ilk sırayı aldı.