Hafta sonunda Bozdağ’da kar ve kayak keyfi – D20Haber
05.10.2023, Perşembe
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Hafta sonunda Bozdağ’da kar ve kayak...

Hafta sonunda Bozdağ’da kar ve kayak keyfi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Mart 2022 Pazartesi - 11:57Güncelleme: 28 Mart 2022 Pazartesi - 12:07
Hafta sonunda Bozdağ’da kar ve kayak keyfi

Denizli’nin Tavas ilçesi Nikfer Mahallesi’ndeki kayak merkezi, hafta sonunda yoğun günlerinden birisini yaşadı. Bozdağ’da kayak yarışları da yapıldı.

Kar kalınlığının halen 130 santimetre olduğu Bozdağ’da geçmiş yıllara göre kayak sezonunun uzayacağı bildirilirken, hafta sonu tatilini fırsat bilenler de Denizli Kayak Merkezi’nin yolunu tuttu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan de eşi Berrin Zolan ile birlikte hafta sonunu kayak merkezinde geçirdi.

Vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Zolan çifti, daha sonra telesiyej ile M3 zirvesine çıktı. Zolan, eğitmen eşliğinde yamaç paraşütüne binerek, Denizli Kayak Merkezi’ni bir süre gökyüzünden baktı.

 

“HALA KAYAK YAPILABİLİYOR”

Tesisin sadece Denizli’nin değil, Ege’nin kayak merkezi olduğunu söyleyen Zolan, “Denizli Kayak Merkezi, mart ayı son günlerinde hala kar kalınlığı ve kar kalitesi açısından kayak yapılabilir durumda. Pistlerimizin kullanımında herhangi bir sıkıntı yok. Birkaç gün önce yayınlanan Türkiye’deki kayak merkezlerinin kar kalınlığı sıralamasında Denizli Kayak Merkezimiz sekizinci sırada. Şu anda Denizli’de sıcaklıklar 20 derecenin üzerine çıkmaya başladı ama burada hala kayak yapılabiliyor. Buraya gelen misafirlerimiz hem güneşleniyor, hem de karla birlikte kayak keyfini bir arada yaşama imkânı buluyor. Tüm hemşehrilerimi, kayak severleri davet ediyorum. Sezonumuz daha devam ediyor” dedi.

Yoğun yağışlı geçen bir mevsimin güzelliklerini yaşadıklarını belirten Başkan Osman Zolan, “Bu sene yağışlardan dolayı yüzümüz gülüyor. Denizli Kayak Merkezimizde bu yağışlardan nasibini aldı. Birçok ilden gelen misafirlerimiz eşleri, çocukları ve dostlarıyla burada çok güzel vakit geçiriyor. Denizli Kayak Merkezi Denizlimize yakıştı. Denizli Kayak Merkezi, aslında Ege’nin kayak merkezidir. Denizli Kayak Merkezi’ni iyi ki inşa etmişiz” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR ALP DİSİPLİNİ KAYAK YARIŞLARI DÜZENLENDİ

Öte yandan, Bozdağ’da Denizli Büyükşehir Belediyesi Alp Disiplini Kayak Yarışı düzenlendi. Osman-Berrin Zolan çifti de yarışları izledi.

Denizli Büyükşehir Belediyespor, Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü, Şampiyon Kayak Akademi Spor Kulübü ve Nikados Spor Kulübü’nden lisanslı 43 sporcunun katıldığı yarışlarda, kategorilerinde dereceye girenlere madalyalarını Zolan verdi.

Organizasyonda yarışan 4 kulübe de günün anısına “Anı Kupası” verildi.