15.06.2021, Salı
15 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Güzelpınar’da iş makinalarının çalışması durduruldu

Güzelpınar’da iş makinalarının çalışması durduruldu

Haber Merkezi - 1 Haziran 2021 Salı - 16:55 Güzelpınar’da iş makinalarının çalışması durduruldu

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, doğa katliamına yol açacak ve kekik bahçelerine zarar verecek “taş ocağı” sorununda önemli gelişme. Üreticilerin valilik önündeki eyleminde söz verdiği gibi Güzelpınar’a giden Vali Ali Fuat Atik’in, incelemelerinin ardından taş ocağı için yeni alan araştırılması talimatı verdiği bildirildi.

A- A+

Güzelpınar Mahallesi’nde bir süre önce faaliyete başlayan taş ocağından yükselen tozların bölgedeki kekik bahçelerine zarar verdiğini belirterek, faaliyetin durdurulmasını isteyen üreticiler, çağrılarına rağmen çalışmaların sürmesi üzerine dün Denizli Valiliği önünde eylem yapmıştı.

Eylem bilgisini aldığında Muğla’daki GEKA toplantısından ayrılıp kente gelen ve üreticilerle görüşüp “yarın inceleme için Güzelpınar’a geleceğim” sözünü veren Vali Ali Fuat Atik, bugün sorunun yaşandığı mahalleye gitti. Üreticilerle bir kez daha bir araya gelen Atik, taş ocağı ve kekik tarlalarının bulunduğu alanlarda inceleme yaptı. Vali Atik, çalışmaların sonlandırılması ve taş ocağı için başka bölgelerde araştırma yapılması talimatını verdi.

MUHTAR GÜRSOY: VALİMİZ ‘KESİNLİKLE TAŞ OCAĞI OLAYI BİTMİŞTİR’ DEDİ

Taş ocağının kapatıldığını belirten Güzelpınar Mahallesi Muhtarı Ergün Gürsoy, “Valimiz bu sabah mahallemize geldi. Kendisi tek tek arazileri dolaştı, kekik tarlalarında incelemeler yaptı. Bizim arkamızda durdu. Valimiz ‘kesinlikle taş ocağı olayı bitmiştir’ dedi, talimatı da verdi. İş makineleri de kaldırılıyor. Teşekkür ediyoruz” açıklamasını yaptı.

DENİZLİ (İHA)