21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Gençlik Haftası kutlamaları başlıyor

Gençlik Haftası kutlamaları başlıyor

Haber Merkezi - 14 Mayıs 2017 Pazar - 02:30 Gençlik Haftası kutlamaları başlıyor

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı içine alan Gençlik Haftası kutlamaları başlıyor. Hafta boyunca çeşitli etkinler gerçekleştirilecek.

A- A+

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organize edeceği Gençlik Haftası, 15 Mayıs Pazartesi günü Valilik önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayacak. Haftanın ilk gününde milli sporcular ve gençlerden oluşacak bir grup, Valilik ve Büyükşehir Belediyeye ziyaretlerde bulunacak.

SPORCULAR GÖSTERİLER YAPACAK

Hafta boyunca Denizli’nin dört bir tarafında gerçekleşecek etkinlikler arasında bisiklet turu, amatör sporcu gruplarının gösterileri ve gençlik söyleşileri yer alıyor. Gençlik Haftasında judo, badminton, eskrim, güreş, jimnastik ve karate branşlarında sporcular gösteriler sunacak. Açık hava spor gösterileri 16-17-18 Mayıs tarihlerinde saat 18.00’de başlayarak, Vali Recep Yazızıoğlu İncilipınar Parkı, Teraspark AVM ve Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşecek.

Haberin DevamıReklam

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILACAK

Bu yıl 98. yıldönümü kutlanacak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları da Valilik önündeki Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu ile başlayacak. Ardından bando eşliğinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü yapılacak. Vatandaşlarında eşlik edeceği yürüyüşün ardından kutlamalar, burada gerçekleştirilecek etkinliklerle devam edecek.

“19 MAYIS İSTİKLAL MÜCADELEMİZİN DOĞUM GÜNÜ”

Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, bu sene 98. yıldönümü kutlanacak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının coşku ve heyecanını yürekten hissettiklerini belirtti. Hafta boyunca yapılacak etkinliklerde, gençlerin bayram coşkusuna tüm Denizlililerin ortak olmaya davet eden İbanoğlu, “19 Mayıs istiklal mücadelemizin doğum günü” dedi.