29.10.2020, Perşembe
15 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Gençlerden kuşlar için yuva

Haber Merkezi - 23 Ağustos 2017 Çarşamba - 11:26 Gençlerden kuşlar için yuva

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin düzenlediği kampta bir araya gelen üniversiteli gençler, kuş yuvaları yaparak anlamlı bir çalışmaya imza attı.

A- A+

Gençlerin sosyal ve kültürel alanda fark yaratması için birçok proje hayata geçiren Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, bu yıl ilk kez düzenlediği Gençlik Kampı ile 35 üniversite öğrencisini ağırladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Cankurtaran Kampı’nda düzenlenen etkinlik, değerler eğitimi ile başladı. Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı programda Uzman Psikolog Halil Sagat tarafından psikodrama eğitimi verildi. Kişisel gelişim atölyesi kapsamında ise İş ve Meslek Danışmanı Taner Beter tarafından mülakat teknikleri anlatıldı. Mesleki konularda sunumların gerçekleştiği kampta Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Antrenörleri Tevfik Soyuçok ve Sinan Tekelioğlu tarafından harmandalı ve zeybek oyunları gösterildi.

Bunların yanında düzenlenen işaret dili atölyesinde ise gençlere el alfabesi öğretildi. Farklı bir etkinliğe imza atan gençler ayrıca kuşlar için kuş barınakları yaptı. Doğadaki canlılara sahip çıkmak adına anlamlı bir çalışma gerçekleştiren gençler, yaptıkları kuş yuvaları çalışmasını farklı programlarda da sürdüreceklerini kaydetti.

Gençlerden kuşlar için yuva

FARKLI PROJELER HAYATA GEÇMEYE DEVAM EDECEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz, üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek farklı bir proje yapmak istediklerini belirterek, “Bu çerçevede çeşitli konularda eğitim programları düzenledik. Sosyal ve kültürel alanda gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizi gönüllülük çalışması kapsamında yaptığımız kuş barınakları ile daha da anlamlı hale getirdiğimize inanıyoruz. Önümüzdeki süreçte daha farklı projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Programın oldukça verimli geçtiğini ifade eden gençler kamp için Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.