27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Gençlerden alkışlanacak proje

Gençlerden alkışlanacak proje

Haber Merkezi - 28 Nisan 2017 Cuma - 11:38 Gençlerden alkışlanacak proje

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, “Geleceğe Değer” projesi kapsamında Çal’ın Sazak Mahallesi'ndeki Sazak İlkokulu’nu ziyaret etti. Okul duvarlarına Türk masal ve mizah kahramanlarını resmeden gençler, okul bahçesine ise çocuklar için oyun alanları çizdi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Sazak Mahallesi’nde anlamlı bir projeye imza attı. Gençlik Meclisi kısa süre önce hayata geçirdiği Geleceğe Değer projesi kapsamında Sazak İlkokulu’nu ziyaret etti.

Öğrencilerinin yüzlerini boyayan ve balon dağıtan gençler, öğrencilerin oyun oynaması için okul bahçesine sek sek ve benzeri geleneksel oyunlar çizerek boyama yaptı. Gençlik Meclisi üyeleri okulun duvarlarına ise, Nasreddin Hoca, Karagöz- Hacivat ve Keloğlan gibi Türk mizah ve masal kahramanlarının resimlerini çizdi. Gençler daha sonra çocuklar ile oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdi.

Haberin DevamıReklam

PROJE DEVAM EDECEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz, kendileri için çok anlamlı bir projeye imza attıklarını ve devam ettireceklerini söyledi. Geleceğe Değer Projesi ile geleceğin mimarı çocuklar için çeşitli etkinlik ve program yapmaya devam edeceklerini kaydeden Yılmaz, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi gönüllüleri olarak öğrencilerimiz ile bir araya geldik. Türk masal ve mizah kahramanlarını tanımaları için duvarlara boyamalar yaptık. Okul bahçesine ise çocukların oynaması için sek sek gibi geleneksel oyunlarımızı çizerek boyadık. Öğrencilerin yüzlerini de boyayarak birlikte eğlenme fırsatı bulduk” dedi.

Projenin süreceğini kaydeden Yılmaz, kendilerine bu fırsatı veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti.