30.07.2021, Cuma
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Gençler sordu, Zolan yanıtladı

Gençler sordu, Zolan yanıtladı

Haber Merkezi - 18 Mart 2019 Pazartesi - 13:26 Gençler sordu, Zolan yanıtladı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gençlerle bir araya gelerek merak ettikleri soruları yanıtladı. Gençler Başkan Osman Zolan'ın yeni dönemde hayata geçireceği gençlik projelerine tam not verdi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği organizasyonda gençler ile bir araya geldi. “Gençler Başkan’a Soruyor” adlı programa, Başkan Osman Zolan’ın yanı sıra Gençlik Meclisi Başkanı Bilge Naz Sak ve gençler katıldı.

Gençlik Meclisi Başkanı Sak, Başkan Zolan’ın her zaman gençlerle bir arada olmayı ve gençlerin fikirlerine önem vermeyi seven birisi olduğunu vurgulayarak, “Denizli’de gençler için neler yapılıyor ve gençler neler yapılmasını umar? Bunlarla ilgili sohbet edeceğiz. Bugüne kadar her konuda bizlerden desteklerini esirgemeyen Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Katılımları için tüm gençlere teşekkür eden Başkan Zolan ise yeni dönemde hayata geçirecekleri gençlik projelerini anlattı. Eğitim ve Kariyer Merkezi projesinden bahseden Zolan, “Buradaki amacımız siz değerli gençlerimizin donanımlarını daha da artırarak özellikle istihdam anlamında talep edilen mesleki özellikler noktasında eğitimler verilmesini sağlamak” diye konuştu.

EGE’NİN EN BÜYÜK GENÇLİK FESTİVALİ OLACAK “GENÇFEST”

Ege’nin en büyük gençlik festivali olacak “Gençfest”i Denizli’de yapmak istediklerini kaydeden Başkan Zolan, şöyle devam etti:

“Bunu da güzel bir alanda güçlü bir şekilde başlatmak düşüncesindeyiz. Gençlik kampları noktasında da çalışmalar yapmak istiyoruz. Öğrenci Yaşam Merkezleri projemiz var. Denizli’de öğrencilerin yoğun olduğu bölgeler öncelikli tutularak buralarda çamaşırhane, çorba dağıtım büfeleri, kitap değişim istasyonları ve öğrenci başvuru merkezleri kurulacak. Gençlerimizle Geçmişe projemiz ile, Denizli’deki tüm gençlerimiz için Bursa, Çanakkale, İstanbul, Ankara gibi tarihi yerlere ücretsiz geziler düzenlenecek. Kodlanan Değil, Kodlayan Denizli projemizle şehir merkezi ve ilçelerimizde yaşayan çocuk ve gençlerimize robotik kodlama eğitimleri verilecek. Türkiye’nin En Başarılı Gençlik Projesi Ödülü’ne sahip Genç Denizli projemiz kapsamında verdiğimiz ücretsiz kültür sanat kurslarının sayısı 2 katına çıkacak. Uzun yıllardan bu yana devam ettirdiğimiz ve maddi durumu iyi olmayan gençlerimizin eğitimlerine büyük katkı sağlayan Eğitim İçin El Ele Projemiz önümüzdeki dönemde de aynı şekilde devam edecek. Bunun yanında belirli sayıda başarılı öğrencilerimize yabancı dil eğitimi imkanı sağlanacak.”

YENİ BİR ÜNİVERSİTE – 10 BİN GENCİMİZE İSTİHDAM İMKANI

Öğrenci nüfusunun yüksek olduğu Denizli’yi akademik alanda da söz sahibi yapmak amacıyla ikinci bir üniversite kurulması için gerekli her türlü çalışmanın yapılacağını müjdeleyen Başkan Osman Zolan, “10 Bin Gencimize İstihdam İmkanı” projesini “Kalifiye ve ara eleman yetiştirecek meslek edindirme kursları ile 10 bin gencimize istihdam imkanı sağlanacak. Bu kapsamda İŞKUR ve Halk Eğitim destekli Kariyer Yönlendirme Merkezi ile işverenler ile iş arayanlar arasında koordinasyon kurulacak” sözleriyle açıkladı.