Genç Yetenekler Festivali kapılarını açıyor – D20Haber
24.07.2024, Çarşamba
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Genç Yetenekler Festivali kapılarını açıyor

Genç Yetenekler Festivali kapılarını açıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Aralık 2023 Perşembe - 13:59Güncelleme: 21 Aralık 2023 Perşembe - 13:59
Genç Yetenekler Festivali kapılarını açıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek Genç Yetenekler Festivali 22 Aralık Cuma (yarın) saat 11.00’de kapılarını ziyaretçilere açacak.

Denizli’de kendi imkanlarıyla çalışmalar yapan gençleri desteklemek, gerçekleştirdikleri projeleri sergilemek ve tanıtmalarına imkan sağlamak amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesince ilki düzenlenen ve 3 gün boyunca bilim, sanat ve teknolojinin konuşulacağı Genç Yetenekler Festivali başlıyor.

Festival, 22 Aralık 2023 Cuma günü saat 11.00‘de Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını açacak. Festivalde öğrenci ve gençlerin oluşturduğu 95 takım, bilim, sanat ve teknoloji alanındaki projelerini sergileyecek. Teknofest ödüllü takımların da yer alacağı festivalde; ünlü isimlerle söyleşiler, paneller, konserler, tiyatro gösterileri ve çalışma atölyeleri (workshop) düzenlenecek. Festivalin açılış konuğu otomobil sektöründe yenilikleriyle tanınan Erbakan Malkoç olacak.

BAŞKAN ZOLAN’DAN DAVET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,festivale tüm hemşehrilerini beklediğini ifade ederek, “Söyleşilerden, panele, konserlerden tiyatro gösterimlerine birçok program ve etkinliklerin yer alacağı festivalimize başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı bekliyorum” dedi. TÜBİTAK ve Teknokent’in yanında gençlere ufuk olacak yerel ve ulusal arenalarda kendini kanıtlamış birçok ünlü ismin yer alacağı festivalin dolu dolu geçeceğini kaydeden Zolan, “Şerhimizde 3 gün bilim, sanat ve teknoloji konuşulacak” dedi.