08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Genç Denizli Karma Sergisi açıldı

Genç Denizli Karma Sergisi açıldı

Haber Merkezi - 10 Haziran 2022 Cuma - 11:22 Genç Denizli Karma Sergisi açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli bünyesinde faaliyet gösteren kulüplerin üyeleri, açtıkları sergiyle el emeklerini beğeniye sundu.

A- A+

Genç Denizli bünyesinde açılan resim, karikatür, geleneksel Türk el sanatları, kaligrafi ve fotoğrafçılık kulüplerinin kurslarına katılan gençlerin çalışmalarında ortaya çıkan 474 eserin yer aldığı sergi, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde açıldı.

Sergi açılışına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, eğitmenler, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Zolan, burada yaptığı konuşmada, gençlerin donanımlarını artırmak için Genç Denizli projesi ile yıllardır çok önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Zolan, “Eserler muhteşem gözüküyor. Gençlerimizi geleceğe hazırlamamız, donanımlarını artırmamız gerekiyor. Amacımız daha donanımlı, sanat ve kültürle iç içe kendini geleceğe hazırlayan özgüvenli gençler yetiştirmektir. Gençlerimizin başka ülkelerdeki akranlarından daha başarılı olabilmeleri, kendilerini geleceğe daha iyi hazırlayabilmeleri için her türlü imkânımızı seferber etmemiz gerekiyor” dedi.

Haberin DevamıReklam

Gençlere imkân ve destek verilmesi durumunda muhteşem işlere imza attıklarını kaydeden Zolan, “Bu projeyi başlattığımız günden itibaren olağanüstü güzellikler ortaya çıktı. Gençlerimizin yeteneklerini, fırsat verildiğinde neler başarabileceklerini hep beraber görüyoruz. Gençlerimizin önünü açarak onlara her alanda destek olmak için tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. Emek veren başta hocalarımıza, çalışma arkadaşlarıma, gençlerimize teşekkür ediyor, bu sergimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Eserleri inceleyerek kursiyerlerle bir süre sohbet eden Başkan Zolan, Denizlilileri 16 Haziran’a dek açık kalacak sergiyi görmeye davet etti.