08.12.2022, Perşembe
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Farklı kültürleri Denizli’de buluşturan festivale gala...

Farklı kültürleri Denizli’de buluşturan festivale gala gecesi

Haber Merkezi - 30 Haziran 2022 Perşembe - 09:37 Farklı kültürleri Denizli’de buluşturan festivale gala gecesi

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin galası gerçekleştirildi.

A- A+

Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda yapılan Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin galasına Denizli Valisi Ali Fuat Atik, eşi Fulya Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile eşi Berrin Zolan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun sunduğu zeybek gösterisi ile başlayan gece, Gürcistan, Kazakistan, KKTC, Kırgızistan, Kosova, Kuzey Makedonya’dan gelen konukların kendi kültürlerini yansıtan dans ve gösterileriyle devam etti. Dansçıların sunduğu görsel şov izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

“FARKLI KÜLTÜRLER DENİZLİ’DE BULUŞTU”

Finalde sahneye davet edilen tüm grupları tek tek kutlayan Zolan, 16. Uluslararası Halk Dansları Festivali’nde dünyanın farklı renk ve kültürlerini Denizli’de buluşturduklarını söyledi. Zolan, “Festivalimize katılan tüm ekiplere, sanatla, kültürle iç içe olan Denizlili hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Pandemi sonrası böylesi güzelliklerimiz yaşanmaya başladı. İnşallah yarınımız daha güzel olsun. Renkli ve farklı kültürlerle bir araya geldik. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

VALİ ATİK’TEN TEŞEKKÜR

Vali Atik, katılımcılara ve organizasyona katılan Denizlililere teşekkür ederek, konuşmasında şunları söyledi:

“Denizli Büyükşehir Belediyemizin düzenlemiş olduğu bu muhteşem organizasyon için değerli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve ekibine hem kendi adıma, hem de sizler adına canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizlere muhteşem bir gece yaşattınız, devamını diliyoruz. ‘Tadı damağımızda kaldı’ derler ya, devamını diliyoruz.”

Gecenin sonunda Atik ve Zolan, festivale katılan gruplara ödüllerini takdim ederken, gece çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.