29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Etnospor’da Denizli standına yoğun ilgi

Etnospor’da Denizli standına yoğun ilgi

Haber Merkezi - 14 Mayıs 2018 Pazartesi - 14:06 Etnospor’da Denizli standına yoğun ilgi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da düzenlenen Etnospor Festivali’nde stant açtı. Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan’ın demir dövüp, Denizli'nin değerlerini tek tek incelediği stant yoğun ilgi topladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, “At Binenin Kılıç Kuşananın” sloganı ile bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Etnospor Kültür Festivali’nde Denizli’yi tanıttı. Beş gün süren festivalde Orta Asya ve Anadolu’ya özgü şenlikler gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Denizli standı ziyaretçi akınına uğradı. Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da Denizli standını ziyaret edenler arasında yer aldı. Denizli standında Yatağan bıçakları, Buldan dokuması, toprak çömleğin yapım aşamaları gibi farklı sergilenirken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi de ziyaretçilere sergiledikleri zeybek oyunu ile görsel bir şölen yaşattı.

ERDOĞAN’A KAFTAN HEDİYE EDİLDİ

Denizli standını ziyaret eden Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’a kağıt rölyeften yapılan kaftan hediye edildi. Denizli standını gezen Erdoğan, Serinhisar leblebisinden tattı, Yatağan bıçakları, çömlek yapımı ve Buldan dokuma tezgahlarıyla yakından ilgilendi.

“GELENEKLERİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geleneklerin geleceğe aktarılmasını önemsediklerini belirterek, “Bizi biz yapan kadim medeniyetimizin temellerini oluşturan gelenek ve göreneklerimizi gelecek kuşaklara aktarılması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu nedenle 3 yıldır aralıksız olarak katıldığımız Etnospor Kültür Festivali’ni önemsiyoruz. Bu festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.