25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Esnafa yönelik 1.500’er liralık destek ödemeleri...

Esnafa yönelik 1.500’er liralık destek ödemeleri başladı

Haber Merkezi - 3 Haziran 2021 Perşembe - 13:49 Esnafa yönelik 1.500’er liralık destek ödemeleri başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce, coronavirüs kapsamında faaliyetlerini durduran 10 bin esnafa yönelik yapacağı 1.500’er liralık destek ödemeleri başladı.

A- A+

Pandemi döneminde salgına mücadele kapsamında faaliyetlerini durduran esnafa yönelik hibe desteği için başvurular sürüyor. Denizli’nin 19 ilçesinden gelen başvurular www.denizli.bel.tr’den yapılırken, müracaatı onaylanan esnafa 1.500’er TL’lik destek ödemelerinin 2 Haziran Çarşamba günü itibariyle başladığı belirtildi.  Bayan kuaför, berber, bilardo ve oyun salonları, çay bahçeleri, çay ocakları, düğün salonları, fotoğrafçılar, güzellik salonu, halı saha işletmeleri, hamam ve sauna, internet kafe ve işletmeleri, kafeler, kahvehaneler, kıraathaneler, lokantalar, lunaparklar, müzisyenler, okul kantin işletmecileri, restoranlar, spor salonları, tost ve ızgara salonu esnafına yapılan desteğin, başvurların onaylanmasının ardından banka hesaplarına aktarılmasına devam edileceği ifade edildi.

ESNAF VE TÜM TİCARİ İŞLETMELERİN SU İNDİRİMİ SÜRECİ DE BAŞLADI

Salgından en çok etkilenen esnafın dertlerine çare olabilmek için hibe desteği  verdiklerini dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 10 bin esnafa toplamda 15 milyon lira destek vereceklerini söyledi. Zolan, “Esnafımızı bekletmeden ödemeleri yapmaya başladık. Müracaatlar onaylandıkça ödemeler de devam edecek. Esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Esnaf ve tüm ticari işletmelere yönelik Haziran- Temmuz- Ağustos-Eylül aylarını kapsayan içme suyu faturalarındaki yüzde 90 oranındaki indirim sürecinin de başladığına kaydeden Zolan, “Bu zor günleri dayanışma içerisinde, omuz omuza yine birlikte atlatacağız inşallah” diye konuştu.