04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları yöneticilerinden Zolan’a...

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları yöneticilerinden Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 12 Eylül 2022 Pazartesi - 11:23 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları yöneticilerinden Zolan’a ziyaret

Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Köksal Semerci ile birliğe bağlı oda başkanları ve yöneticileri, 35. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Başkan Osman Zolan’ı ziyaret etti.

A- A+

Her yıl eylül ayının 3. pazartesi günü başlayan ve hafta boyu süren Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Köksal Semerci ile birliğe bağlı oda başkanları ve yöneticileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

Semerci, kabulden dolayı Başkan Zolan’a teşekkür ederek, “Ahilik Haftası’nın 35’incisini esnafımızla, halkımızla Denizli Büyükşehir Belediyemizle birlikte kutlayacağız, hayırlı olsun. Sizlerin yardımınızla inşallah bu görevi de başarırız” dedi.

Haberin DevamıReklam

Zolan ise, “Ahilik bizim köklerimizden gelen değerimiz. Ahilik esnafımızın, ahlakını, dürüstlüğünü ve kalitesini en üst seviyede anlatan, aynı zamanda dayanışmayı ve milletimizin değerlerine sahip çıkmayı gösteren bir yürüyüştür. Ecdadımızın başlattığı bu değerimizi gelecek nesillere aktarmak için gayret sarf ediyoruz” diye konuştu.

Ticarette sözün güvenilir olmasının ahiliğin temelinden gelen bir olgu olduğunu ifade eden Zolan, “Bugün Denizli ticaret şehriyse, üreten şehirse ecdadımızdan bizlere kalan ahiliğin sonucudur. Ahilik haftamız hayırlı olsun. Bu hafta güzel etkinliklerle ahilikle ilgili daha detaylı bilgi verme imkanımız olur. Sizlerin de gayretleriyle inşallah bu işi gerçekleştiririz. Sizler olmasanız bu şehirdeki ihtiyaçlar karşılanamaz. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.