Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi inşaatı devam ediyor – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi inşaatı...

Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi inşaatı devam ediyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Ocak 2024 Pazartesi - 12:12Güncelleme: 15 Ocak 2024 Pazartesi - 12:12
Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi inşaatı devam ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Servergazi Mahallesi’nde planlanan Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi’nin inşaatı devam ediyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bir düğün salonunda düzenlenen programda engelli bireyler ve aileleri ile buluştu.

 

Etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, engelli bireyler, aileleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Program, Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerler için Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua okunmasıyla başladı.

Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi’ni kente kazandıracağı için Zolan’a teşekkür eden Güngör, “Ülkemizdeki en teferruatlı ve donanımlı tesisi bize, özel gereksinimli ailelerimiz ve çocuklarımıza fayda sağlayacak, ihtiyaçlarımızı karşılayacak Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi’ni bize kazandırıp hediye eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a sizlerin adına da şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam
“SİZLER İÇİN PEK ÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK”

Zolan ise, Büyükşehir Belediyesi olarak Denizli’de yaşayan engelli vatandaşların önlerindeki tüm engelleri kaldırmak için gayret ettiklerini ve çeşitli projeyi gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Sizler için her şeyi yapmak adına elimizden geleni gayret ediyoruz. Sizin bize göstermiş olduğunuz sevgi, ilgi, güven çok kıymetli. O sevgi, güven ve destekle yarınımız bugünden daha güzel olacak” diye konuştu.

“PROJEDE SONA YAKLAŞILDI”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi inşaatında sona yaklaşıldığını bildiren Zolan, “Engelli kardeşlerimizle ilgili birçok projeler gerçekleştirdik. Sizler bizim için çok değerlisiniz. En kıymetlimizsiniz. En büyük projemiz, Türkiye’ye örnek Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi inşaatı sona doğru yaklaştı. Biz kardeşiz, gönül gönüle, kol kola sizlerin ihtiyacını karşılamak, ülkemize sahip çıkmak için koşmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK TESİS OLACAK

Servergazi Mahallesi’nde inşa edilen Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi, toplam 4 blok halinde 12.200 metrekare alana yapılıyor. Ege’nin en büyüğü olarak inşa edilen tesiste yarı olimpik yüzme havuzu, 2 adet çalışma havuzu, 1 adet hidroterapi havuzu, 250 kişilik çok amaçlı salon, 8 adet misafirhane, kafeterya, oyun odası, fuaye ve sergi salonu, koordinasyon odası, yemekhane, sığınak, atölyeler, bireysel çalışma odaları, duyu bütünleme odası, çoklu duyu terapi odası, fitness salonu, spor salonları ve daha birçok ihtiyaca yanıt verecek bölümler yer alacak.