21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Engelliler Haftası başladı

Engelliler Haftası başladı

Haber Merkezi - 11 Mayıs 2017 Perşembe - 13:19 Engelliler Haftası başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik düzenleyecek. Etkinlikler, Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile başladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından, 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Engelliler Haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinlikler, Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Törene, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Aile ve Sosyal Politikalar Denizli İl Müdür Yardımcısı Mevlüt Ünlü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, hiçbir engellinin bilerek ve isteyerek engelli olmadığına dikkati çekerek, “En önemli ihtiyacımız sevgi. Bizler iyi niyet çerçevesinde, bir arada olunduğumuz sürece çözülemeyecek hiçbir sorunun kalmayacağına inanıyoruz” dedi.

Hafta boyunca birçok etkinlik düzenleyeceklerini kaydeden Güngör, engelli ve aileleri ile bir araya gelerek farkındalık yaratacaklarını ifade etti.