02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Engelli derneklerinin yöneticilerinden Zolan’a ziyaret

Engelli derneklerinin yöneticilerinden Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 2 Eylül 2022 Cuma - 13:47 Engelli derneklerinin yöneticilerinden Zolan’a ziyaret

Denizli Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile engellilere yönelik faaliyet gösteren derneklerin yöneticileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

A- A+

Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile engelli derneklerin temsilcileri, Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi projesi dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret programına Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, yürütme kurulu üyeleri Alper Patır, Canan Kazak, Denizli Sağırlar Spor Kulübü Başkanı Muhammet Yılmaz, Denizli İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Mustafa Afşar, Denizli Down Sendromu Derneği Başkan Yardımcısı Murat Altun, Sakatlar Derneği Başkanı Fikriye Süt, işaret dili tercümanı Nazife Kılıçaslanoğlu, görme engelli Recep Aydeniz ile işitme engelli sporcu Hümeyra Gündem katıldı.

ZOLAN’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Engelliler Meclisi Başkanı Güngör, Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi projesinin dezavantajlı gruplar ve aileleri için çok önemli olduğunu, ziyareti de şükran duygularını dile getirmek üzere gerçekleştirdiklerini söyledi.

Projenin kendilerini ve birçok aileyi mutlu edeceğini belirten Yürütme Kurulu üyesi Canan Kazak ise, Başkan Zolan’a teşekkürlerini iletti.

Haberin DevamıReklam

Yürütme Kurulu üyesi Alper Patır da, Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezinin çok özel bir proje olduğunu belirterek, “Böyle bir projeyi başka bir şehirde, başka bir ülkede görmedim. Engelsiz Şehirler Yarışması’nda birinci seçilen Berlin’de bile bu tarz, içerisinde her şeyi barındıran bir kompleks yok. Emekleriniz için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Milli sporcu Aydeniz, Başkan Zolan’a teşekkür ederek, “Bu proje basit bir şey değil. Sizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Birçok ülke gezme fırsatı buldum ama engellileri rehabilite edebilmesi açısından gittiğim yerlerin hiçbirinde böyle büyük bir kompleks yoktu” dedi.

Milli sporcu Gündem de, Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile yeni başarılara ulaşmak istediğini belirterek, kendilerinin her zaman yanında olan Başkan Zolan’a teşekkür etti.

ZOLAN: KOMPLEKS OTEL KONFORUNDA OLACAK

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zolan da “Her bireyin eğitim ve spor yapma hakkının sonsuz olduğu düşüncesiyle bu projemizi yaptık ve ihalemizi gerçekleştirdik. Bir an önce tamamlamayı düşünüyoruz. Tesisimizde sporve rehabilite ile ilgili imkanlarımız olacak. Atölyelerimiz, çok amaçlı salonlarımız, her engelli grubuna ayrı eğitim verebilecek alanlarımız olacak. Engelli anne-babaların bizden istediği, ‘Rahatsız olduğumda, hastaneye gittiğimde veya 2 gün şehir dışına çıkmam gerektiği zaman çocuğumu bırakacağım yer bulamıyorum’ serzenişi vardı. Kompleksimizin içinde gece kalınabilecek otel konforunda mekanlar inşa edeceğiz” diye konuştu.