Zolan: EKB, üye belediyelere yol gösterici oldu – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: EKB, üye belediyelere yol gösterici...

Zolan: EKB, üye belediyelere yol gösterici oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Ekim 2023 Pazartesi - 11:35Güncelleme: 23 Ekim 2023 Pazartesi - 11:35
Zolan: EKB, üye belediyelere yol gösterici oldu

Enerji Kentleri Birliği (EKB), 2023 Yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, EKB Başkanı ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Zolan burada yaptığı konuşmada, EKB’nin üye belediyelere her türlü desteği verip yol gösterici olduğunu söyledi.

Türkiye’de 149 belediyenin üyesi olduğu Enerji Kentleri Birliği (EKB) 2023 Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Ankara’da yapıldı. Toplantıya, EKB ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, birlik üyesi belediye başkanları, meclis üyeleri ve davetliler katıldı.

Zolan toplantı sonunda yaptığı konuşmada, 1997 yılında Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği adıyla kurulan ve 2019 yılında EKB adını alan birliğe göreve geldikleri ilk günden bu yana emek veren belediye başkanları ve meclis üyelerine teşekkür etti. Pandemi başta olmak üzere, Kahramanmaraş merkezli depremler ve dünyayı saran ekonomik daralmaların birlik çalışmalarını etkilediğini, tüm yaşananlara rağmen gerekli hizmetleri gerçekleştirmek için gayret ettiklerini anlatan Zolan, “Eğitimlerimize devam ettik, sahada teknik destek isteyen belediyelerimize uzmanlarımız ve arkadaşlarımız katkı sağladı, yol gösterici oldu. Birliğimizin esas amacı, yol göstermek, bilgi vermek ve her türlü desteği sağlamaktır” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam
“CUMHURİYETİMİZ İLELEBET PAYİDAR KALSIN”

Bu süreçte, Cumhuriyet’in 100. kuruluş yıldönümünü kutluyor olmanın mutluluğunu da yaşadıklarını ifade eden Zolan, “Cumhuriyetimizin 100. yılında Allahım bu güzellikleri daha fazla yapmayı nasip etsin. Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalsın. Cumhuriyetimize, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkarak yolumuza devam edelim. 5 yıl boyunca bizlerle beraber oldunuz, her birinize tekrar ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yolumuz açık ve aydınlık olsun” dedi.