EKPSS ücretini Büyükşehir Belediyesi karşılayacak – D20Haber
04.03.2024, Pazartesi
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. EKPSS ücretini Büyükşehir Belediyesi karşılayacak

EKPSS ücretini Büyükşehir Belediyesi karşılayacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Ocak 2024 Perşembe - 12:07Güncelleme: 25 Ocak 2024 Perşembe - 12:08
EKPSS ücretini Büyükşehir Belediyesi karşılayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, engelliler için düzenlenecek 2024 yılı EKPSS başvuru ücretlerini karşılayacak.

Denizli’de ikamet eden, lise veya dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler ile lise veya dengi okullardan mezun olup da 25 yaşını bitirmeyenlerin 2024 YKS giriş ücretlerini karşılayacak olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, benzer bir desteği engelliler için de sağlayacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) gireceklerin sınav giriş ücretlerini de karşılayacak. Adaylar, sınav giriş ücretlerini ilgili bankalara yatırdıktan sonra ÖSYM’nin resmi internet sitesinden “PDF” formatında edinecekleri “2024 EKPSS ADAY BAŞVURU KAYIT BİLGİSİ” dosyasını Denizli Büyükşehir Belediyesinin duyuracağı online adrese yükleyerek başvurusunu yapabilecek.

Büyükşehir Belediyesinin duyurusunu yapacağı söz konusu sistem, EKPSS’ye başvuru yapılacak 12 – 29 Şubat tarihleri arasında açık olacak.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, EKPSS’ye hazırlanan engelli vatandaşlara yönelik eğitim ve kitap desteği verdiklerini, bunlara ilave olarak sınav giriş ücretlerini de karşılayacaklarını belirtti.

EKPSS’nin engelli bireylerin istihdamı açısından çok büyük bir imkan olduğunu ifade eden Zolan, “Engelli kardeşlerimizin eğitimden, spora, sağlıktan, sosyal ve kültürel hayata en üst seviyede destek olmak için gayret ediyoruz. Sınavlara hazırlık aşamasında verdiğimiz eğitim ve kitap katkımızın yanında EKPSS başvuru ücretlerini de karşılayarak küçük de olsa desteğimizi sürdürmek istedik. İnşallah, engelli kardeşlerimize her alanda pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz” dedi.